MHP'den ByLock açıklaması: Ciddi sıkıntı var

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Geçen süre zarfında "ByLock" kullandığı iddia edilen insanlardan bazılarıyla alakalı ciddi sıkıntıların bulunduğunu belirtti ve " Özellikle Avea'nın 2014 Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında verdiği kayıtlarda ciddi problemler var. Çok yakından tanıdığımız bildiğimiz, hiçbir şekilde bu örgütle alakası olmayan, hiçbir somut etken taşımayan insanlar var." dedi.

02 Mart 2017 - 19:50 - Güncelleme: 02 Mart 2017 - 21:02

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Umuyorum ki 15 Temmuz'da tüm milletimize karşı yapılan darbe girişimi sonucunda kim suçluysa, cezasını çekmeli ama suçsuz olanlar da bu durumda mağdur edilmemeli." dedi.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Pervin Buldan başkanlığında toplandı.

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, FETÖ ile mücadeleyi desteklediklerini zaman zaman dile getirdiklerini ancak ortaya çıkan yanlış uygulamaların var olduğu noktasında da kamuoyunun sık sık dikkatini çekmeye çalıştıklarını belirtti.

AVEA'NIN VERDİĞİ BYLOCK KAYITLARINDA SIKINTI VAR

Geçen süre zarfında "ByLock" kullandığı iddia edilen insanlardan bazılarıyla alakalı ciddi sıkıntıların bulunduğunu anlatan Usta, " Özellikle Avea'nın 2014 Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında verdiği kayıtlarda ciddi problemler var. Çok yakından tanıdığımız bildiğimiz, hiçbir şekilde bu örgütle alakası olmayan, hiçbir somut etken taşımayan insanlar var." dedi.

İhraç edilen öğretmenler arasında ülkü ocaklarından yetişmiş insanların bulunduğunu vurgulayan Usta, yaşanan hataların biran evvel düzeltilmesini, mağduriyetlerin giderilmesini istedi.

CHP'Lİ ÖZEL: KURU İLE YAŞ AYIRILMALI

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Adıyaman'da yaşanan depremin korkuttuğunu, yaralanma olayının yaşanmamasının ise sevindirici olduğunu vurguladı.

FETÖ soruşturmasıyla alakalı MHP Grubu'nun ifade ettiği mağduriyetlerin CHP tarafından da uzun süredir gündeme getirildiğini anlatan Özel, "Kuru ile yaşın birbirinden ayrılması lazım. 'Ne yapalım kurunun yanında yaş da yanıyor' anlayışı doğru değil." değerlendirmesini yaptı.

"KİM SUÇLUYSA CEZASINI ÇEKMELİ"

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Rize'nin kurtuluşunun yıl dönümünü kutladı.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, darbeyle iltisakı, bağlantısı tespit edilen kişilerle ilgili uyarıların dikkate alındığını ve titizlikle değerlendirildiğini vurgulayan Elitaş, itirazlara dair de 7 kişilik bir komisyonun oluşturulduğunu anımsattı.

Elitaş, "Umuyorum ki 15 Temmuz'da tüm milletimize karşı yapılan darbe girişimi sonucunda kim suçluysa cezasını çekmeli ama suçsuz olanlar da bu durumda mağdur edilmemeli. Bunun hepimizin ortak dileği olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yusuf ATMACA
    8 ay önce
    İnternetten indirilebilen bir program nasıl suç olabilir. Bylock uygulamalarına imza atan hakim ve savcılar SUÇ işlemektedir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okullara talimat, teneffüslerde o marş çalınacak
Okullara talimat, teneffüslerde o marş çalınacak
2018 yılı 20 bin öğretmen atamasında branşlara göre kontenjanlar
2018 yılı 20 bin öğretmen atamasında branşlara göre...