Meteoroloji Uyardı Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Beklenen kış kapıya dayandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu raporunu yayınladı. Meteoroloji tarafından yapılan son tahminlere göre yurdun doğusunda kar ve yağmur etkili olacak. Yurdun batı kesimlerine gelindikçe ise bulutlu hava etkisini gösterecek.

Meteoroloji Uyardı Yoğun Kar Yağışı Geliyor
06 Aralık 2019 - 17:22

Kuvvetli Yağış Uyarısı
Yurdun bazı bölgelerinde yer yer yoğun yağmur yağışı bekleniyor. Karadeniz Bölgesinde Trabzon’un doğu ilçeleri ile Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yoğun yağmur yağışı bekleniyor. Diyarbakır, Bingöl ve Batman’da ise yağışların kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, heyelan ve ulaşım gibi konularda dikkatli olunması gerekiyor. Bu illerde olumsuzluklara karşı ise tedbirlerin alınmış olması gerekiyor. Yurdun diğer bölgelerinde daha çok bulutlu ve karlı hava görülmesi bekleniyor.


Kar Yağışı İçin Uyarı

Yoğun kar yağışlarının Bitlis ve Muş çevresinde görülmesi bekleniyor.  Bölgede kar yağışının yoğun bir şekilde 20 cm üzerinde görülmesi bekleniyor. Bu bakımdan muhtemel buzlanma olayına karşı tedbirli olmak gerekiyor. Görüş mesafesinde de azalma da kar ile beraber görülecek sıkıntılar arasında bulunuyor. Ulaşımda aksamalar gibi olumsuz durumlara karşı son derece tedbirli olmak gerekiyor.

İstanbul için yapılan hava durumu tahmininde genelde bulutlu bir hava bekleniyor. İzmir ve Anakara için de aynı şekilde parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor. Akşam saatlerinde hava sıcaklıkları daha fazla düşerken gündüz sıcaklıkların daha fazla arttığı gözlemleniyor.

Bu haber 1301 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort