erkek protez saçthemeforest temaları

Meslek lisesi öğrencilerininde uzaktan eğitimi de EBA üzerinden yaptılar

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü 26.03.2020 tarih ve 5925636 sayılı yazılarıyla Mesleki Eğitim Merkezi Programı Uygulayan Okul/Kurum Öğrencilerinin Uzaktan Eğitimde EBA üzerinden yapılacagını açıkladı. Dünyada hızla yayılan Koronavirüs (Co.

Meslek lisesi öğrencilerininde uzaktan eğitimi de EBA üzerinden yaptılar
16 Nisan 2020 - 13:27 - Güncelleme: 16 Nisan 2020 - 20:03

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü 26.03.2020 tarih ve 5925636 sayılı yazılarıyla Mesleki Eğitim Merkezi Programı Uygulayan Okul/Kurum Öğrencilerinin Uzaktan Eğitimde EBA üzerinden yapılacagını açıkladı.

Dünyada hızla yayılan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, Ülkemizde bazı tedbirler alınmasına karar verilmiş, bu kapsamda Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında uzaktan eğitim yöntemiyle eğitim öğretime devam edileceği bildirilmiştir. Bu süreçte mesleki eğitim merkezi programı uygulayan okul/kurumlarda öğrenim gören çırak öğrencilerin uzaktan eğitimlerinin nasıl yapılacağına dair tereddüte düşüldüğü Bakanlığımıza iletilmiştir.

Bu kapsamda, https://www.eba.gov.tr adresinde lise sekmesi altında "Mesleki ve Teknik Ortaöğretim" okul türü bulunmaktadır. Genel Müdürlüğümüze bağlı mesleki eğitim merkezi programı uygulayan okul/kurumlarımızda öğrenim gören çırak öğrencilerimizin de https://www.eba.gov.tr adresindeki EBA TV/LİSE sekmesi altında yayınlanan program doğrultusunda, kendi sınıflarındaki derslerini EBA TV' den takip etmeleri gerekmektedir.

 

kaynak: http://www.memurlar.net/haber/897381/meslek-lisesi-ogrencilerininde-uzaktan-egitimi-de-eba-uzerinden-yaptilar.html

Bu haber 2049 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort