Meslek Liselerine Teşvik: Bu Bölümde Okuyan Öğrencilere 2900 TL!

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından, meslek liselerinde metal sektörü ile ilişkili bölümlerde okuyan öğrenciler yılda 2900 TL burs alıyor.

Meslek Liselerine Teşvik: Bu Bölümde Okuyan Öğrencilere 2900 TL!
29 Ekim 2019 - 07:44

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası, bu yıl verdiği bursun miktarını arttırdı. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası Mesleki Eğitim Bursu, MESS üyesi olan iş yerlerinde çalışan ve meslek liselerinde okuyan öğrencilere ayda 290 TL burs veriyor. Metal sektörü ile alakalı bölümleri seçen öğrencilerin aldığı bu rakam bir yılda 2900 TL oluyor. MESS tarafından diğer bölümlerde okuyan öğrencilere de ayda 145 TL burs veriliyor.

Bursa başvuru yapacak meslek lisesi öğrencileri 31 Ekim 2019 tarihine kadar ‘’messegitimbursu.com’’ adresinden burs başvurusunu yapabilecekler.

Bugüne kadar Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası Mesleki Eğitim Bursundan toplamda 7 binden fazla öğrencinin yararlandığı ve verilen burs miktarının toplamda 20 milyon TL’ye ulaştığı kaydedildi.

Her yıl eylül-haziran ayları arasındaki süreyi kapsayan bursa başvuruda bulunabilmek için ise öğrencinin anne ya da babasının MESS üyesi bir iş yerinde çalışması gerekiyor.

Bu haber 580 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum