Meslek liseleri ile İLGİLİ kötü haber geldi

Meslek lisesi, memleket meselesi dedik ama arkasını getiremedik.

29 Mayıs 2017 - 10:37 - Güncelleme: 29 Mayıs 2017 - 11:26

Bir ara teknik kolejler diye adlandırılır gibi oldular ama sonra yine amele okulu statüsüne döndüler. Oysa onlar olmadan memleketin kalkınmayacağını artık öğrenmemiz gerekirdi! Bir meslek lisesi mezunu olarak, meslek liseleriyle ilgili gelişmeleri hep yakından izledim. 

Eskiler ile yeniler arasında dağlarca fark var. Herşeyden önce aidiyet hislerini kaybetmişler.  Mesleklerine saygı duyan insanlar yetişmiyor. Oysa meslek liseleri, sadece bir meslek değil, hayat dersi de veriyor. Ben çok şeyler kazandım.

Örneğin elektrik okumama rağmen hemen her iş elimden gelir. Bizim eve usta nadiren girer. Köy enstitülüleri bizden de iyiydi. Ve bugün gelinen nokta, mesleğine çok uzak nesiller yetişiyor!..

Tematik liselerde ise sanki dağ fare doğuracak, çünkü hala, lafın ötesine geçilmiyor, yeterli destek sağlanmıyor. Diğerleri ile ilgili aşağıdaki bilgi notu ise içimi burktu!   Sayın Abbas Güçlü  MEB Mesleki ve teknik liselere 2017 yılında bir kuruş temrinlik ödeneği göndermedi.

 Meslek liseleri çok mağdur haldedir.  En temel ihtiyaçlar bile alınamıyor.  Not: Lütfen adımı belirtmeden köşenizde konuya el atabilir misiniz? Neresinden bakarsanız bakın çok zor bir tablo. Müdür Bey, isminizin açıklanmasından bile korkuyor. Oysa en temel ihtiyaçlarını dile getiriyorlar. MEB'in bu konuda duyarsız kalacağını sanmıyorum.

En azından ilgili birimlerin... Yoksa, işte o zaman gelecek için umudumuzu yitiririz. Ve daha o noktaya gelmedik, gelmeyiz de... Çünkü, mesleki ve teknik eğitimin önemi, eninde sonunda anlaşılacak. Abbas Güçlü
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi