Anamur Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Hıdır çiçek, otomobili ile sulama kanalına düştü. içek, kanalda su olmaması sayesinde araçtan kendi imkanlarıyla hafif yaralı olarak kurtulmayı başardı..

Kazada maddi hasar meydana geldi. Hergün 700 öğrencinin gelip gittiği, onlarca servis aracının tur öğrenci taşıdığı okul yolunun bu şekilde tedbirsiz olarak trafiğe açık tutulması tepkilere sebep olmaya devam ediyor..

İllaki yolu yapılması için ölmemiz mi gerekiyor diyen öğrenciler, bir an önce yolun yapılarak güvenli hale getirilmesini istiyor. Velilerde bir taraftan Hıdır içek öğretmene geçmiş olsun derken, diğer yandan tepkilerini dile getirdiler.

Sözleşmeli personel, ücretli öğretmen ve taşeron işçilerine kadro müjdesi Sözleşmeli personel, ücretli öğretmen ve taşeron işçilerine kadro müjdesi

içek’in mesai arkadaşlarından ismini vermeyen bir okul çalışanı da şu ifadelerin altını çizdi ; “Okulumuzun her gün 700 öğrencinin ve en az 20 öğrenci servisinin geçtiği bir yolu var, adeta ölüm yolu, Bir tarafı uçurum ve su kanalı, ne bir bariyer, ne bir önlem, çok kez bildirildi yetkililere ancak sonuç bu, Bir arkadaşımız bugün kanala uçtu.

Allah korudu çok şükür durumu iyi, bu yolun düzeltilmesi için ne olmalı acaba, öğrenci ya da öğretmen mi ölmeli, tek yön olsun dedik olmadı, yol tek yönlü ve çok dar olduğu için okul giriş ve çıkışlarında tamamen hayatımız risk altında.” diye konuştu..