Meral Akşener'i gözyaşlarına boğan mesaj

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım başta İYİ Partililer olmak üzere MHP'lileri de gözyaşlarına boğdu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, milliyetçi camianın önemli isimlerinden Ali Güngör'ün ölüm yıl dönümünü sosyal medyadan yaptığı paylaşımla andı.

Meral Akşener'i gözyaşlarına boğan mesaj
16 Ekim 2018 - 19:22

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2014'te hayatını kaybeden milliyetçi camianın sevilen ismi 21. Dönem Milletvekili Ali Güngör'ü ölüm yıl dönümünde andı.

 

 

 

 

Twitter'dan paylaştığı mesajla Güngör'ü anan Akşener, paylaşımında "Türk milliyetçiliğinin değerli ismi, TBMM 21. Dönem milletvekili Ali Güngör'ü, vefatının 4. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Akşener'in o paylaşımı şöyle:

TARİHİ 'RAHŞAN AFFI' ÇIKIŞI: BAHÇELİ İHRAÇ ETTİ

12 Mart Muhtırası sonrası bir dönem cezaevinde yatan Güngör, 1974-1975 yılları arasında MHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevinde bulundu. 1987-1988 döneminde Milliyetçi Çalışma Partisi Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. MHP MYK üyeliğinde bulundu. 18 Nisan 1999 seçimlerinde MHP’den İçel Milletvekili oldu.

 

 

 

Güngör'ün, 2000 yılında Meclis'te görüşülen 'Rahşan Affı' yasası için söylediği sözler ise tarihe geçti. 

 

 

 

Güngör, Meclis kürsüsünden yaptığı "DSP’lilere birşey demiyorum. Çünkü Ecevit’in geleneğine vatan hainlerini affetmek fazla yabancı gelen bir husus değildir. 1974 bunun örneğidir. Bu çirkin affı, MHP teşkilatları ve ülkücülerin kabul etmesi mümkün değildir. MHP, bu vebali taşıyamaz. Bırakalım, bu çirkin tasarı geldiği ve yakıştığı yerde kalsın" açıklamalarının ardından Devlet Bahçeli tarafından MHP'den ihraç edilmişti.

 

Bu haber 1420 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort