Memurun mesai saatleri değişti

Başbakanlık, Yaz saati uygulamasından vazgeçmedi ancak valiliklere mesai saatlerinin değiştirilmesi için yetki vermişti. Valiliklere verilen yetki doğrultusunda, ilk mesai saati değişikliği geldi. Tüm illerde aynı şekilde uygulama yapılması bekleniyor.

17 Mart 2017 - 07:49 - Güncelleme: 17 Mart 2017 - 10:37

Yaz saati uygulamasından kış saati uygulamasına artık geçiş sağlanmaması üzerinde birçok vatandaş tarafından ve öğrenciler tarafından tepki gelmiş bunun üzerine Bakanlık çalışma başlatmıştı. İtirazları değerlendirilmesi üzerine yaz saati uygulamasından vazgeçilmedi ve tasarruf sağlanması açısından yaz saati uygulamasının devam etmesi gerekliliği üzerine uygulama değiştirilmedi.

YOZGAT'TA MEMURLARIN MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ

Fakat Valiliklere yetki verilerek iller kedi mesai saatlerini belirleyebilecek. Bu kapsamda ilk sat değişikliği açıklaması Yozgat Valiliğinden geldi ve mesai saatlerinin şu şekilde değiştirildiği belirtildi...19 Aralık 2016 Pazartesi gününden itibaren, kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri öğleden önce 08.30 ile 12.30 arası olarak ve öğleden sonra ise 13.30 ile 17.30 arası olarak değiştirilmesine karar verildi.


Kaynak: Kamudanhaber.net

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlahiyat mezunlarına formasyon şoku
İlahiyat mezunlarına formasyon şoku
Bir ilimizde norm fazlası öğretmen ataması yapılacak
Bir ilimizde norm fazlası öğretmen ataması yapılacak