Memur maaşlarına yapılacak olan maaş zammı için sayyılı günler kaldı. Memurlar maaşlara ne kadar zam yapılacağını erak ederken, memur maaşlarına %58 + %10 oranında zam yapılması yönünde Önder Kahveci'den açıklama geldi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türkiye Büyük M,llet Meclisi TBMM Genel Kurulu’na sunulan Torba Kanun Teklifi'nde memurlar ve tüm kamu çalışanlarının maaşlarına 2024 yılında yüzde 58 oranında zam ve ilave bu zamma ilave olarak olarak da yüzde 10 refah payı verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Memura 2024 yılı Ocak Ayında Yeniden Değerleme Oranı Kadar; %58 Zam ve İlave %10 Refah Payı Verilmeli

Türk Sağlık-Sen 11. Şube Başkanları ve Yönetim Kurulları toplantısına katılan ve burada memurun alım gücünün artırıması gerektğini ifade eden Genel Başkan Önder Kahveci, 2024 yılı memur maaşlarına yapılması gereken zam oranı ile ilgili taleplerini şöyle açıkladı:

Memurun derdi de geçimdir.

Ocak ayında kamu çalışanlarına %15 değil, 2023 yeniden değerleme oranı olan %58 zam yapılmalı ve % 10’luk bir refah payıda buna ilave edilmelidir.

Enflasyon farkı bir zam değildir, refah payı olmadan da reel olarak alım gücünün artmayacağı bir gerçektir. Mücadelemiz bunun içindir.

Sağlık çalışanlarının ödemeleri yükselitlmeli
Ayrıca sağlık çalışanlarının taban ve teşvik ödemeleri yükseltilmeli, nöbet ücretleri ve giyim yardımı gibi kalemler günümüz şartlarına uygun birer ücret haline getirilmelidir.

Depremde yıkılan ahırda hayvanlarını kaybeden besiciye büyükbaş desteği sağlandı Depremde yıkılan ahırda hayvanlarını kaybeden besiciye büyükbaş desteği sağlandı

Pandeminin kahramanı sağlık çalışanlarımızın ekonomileri mutlaka iyileştirilmeli, sosyal ve özlük haklarında kayda değer düzenlemeler yapılmalıdır.