Memur maaşl ve dolaylı destekler gündemden düşmüyor. Artan kiralar, her gün yükselen gıda fiyatları, durmak bilmeyen akaryakıf fiyatları, memurların ve sabit gelirlilerin alım gücünü iyiden iyide düşürürken, memurların ödemekte zorlandıkları kira giderleri için 6.650 TL'lik destek sağlanması ve iki bayramda birer ikramiye ödenmesi için açıklama Yalçın'dan geldi.

7. Toplu Sözleşme görüşmelerine artık sayılı günler kaldı. Memurlar hükumetten alım gücünü artıracak adımlar atmasını bekliyor. Bu kapsamda sendikalar devreye girerek memurların taleplerini hükümete iletiyor. Memur maaşlarına yapılacak olan zam ile birlikte kira desteği ve bayram ikramiyesi gibi ek ödemelerde gündemden düşmüyor.
 

Bu kapsamda Memur Sen'de çalışmalarına devam ediyor. Toplu sözleşme görüşmelerinde masaya getirilecek olan konulardan biri de memurlara kira yardımı yapılması ve iki dini bayramda bayram ikramiyesi ödemesininin garanti altına alınması olacak.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın şu açıklamayı yaptı:

 ''Burada 6 bin 650 lira kira yardımının devreye giriyor. Ya da lojman yapacaksınız. Bayram ikramiyesi almayan bir memur kalmamıştır. Onun için memurlar bayram ikramiyesi alabilmeli diye uzun süredir istiyoruz. Memurlar için bayram ikramiyesini ısrarla ve özenle istiyoruz.''