MEMUR SEN Gn. Bşk. Yrd Uslu: Sen'i, Ben'i Değil Biz'i Esas Almalıyız

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, İHH tarafından başlatılan, Memur-Sen ve 2 bine yakın STK'nın desteklediği "Kardeşim" kampanyasının basın toplantısına katıldı.

28 Mart 2016 - 18:57

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, İHH tarafından başlatılan, Memur-Sen ve 2 bine yakın STK'nın desteklediği "Kardeşim" kampanyasının basın toplantısına katıldı.
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından terör örgütü PKK'nın baskılarından kaçmak zorunda kalanlara yönelik başlatılan “Kardeşim” kampanyasının basın toplantısı İstanbul’da yapıldı. Memur-Sen ve 2 bine yakın Sivil Toplum Kuruluşu’nun desteklediği yardım kampanyasının basın toplantısında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, İslam coğrafyasının ve tüm mazlumların huzur bulması için daha fazla sorumluluk alınması gerektiğini belirterek, “Kardeş olmanın yükümlülüğünü yerine getirmek, yardım çağrısını tüm milleti kapsayacak şekilde ulaştırmak zorundayız. Memur-Sen Konfederasyonu ve 11 sendikasıyla ‘Kardeşim’ kampanyasında dün olduğu gibi bugün de aktif olarak katılacağız” dedi.
YÜREKLERİMİZİ BİRLEŞTİRELİM
Uslu, “Yolu kardeşlik, yönü eşitlik, sonu birlik ve beraberlik olan bir gelecek için hep birlikte mücadele etmeliyiz. Dertlerimize, sıkıntılarımıza birlikte çare aramak ve üretmek zorundayız. Sen’i, ben’i değil biz’i esas almalıyız. Ebedi kardeşlik için yüreklerimizi birleştirmeliyiz” şeklinde konuştu.
YILDIRIM: BÜTÜN OYUNLARI BOZACAĞIZ
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım ise, Türkiye'nin birçok bölgesinden gelen sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelerek terör örgütü PKK'nın baskılarından kaçmak zorunda kalanlara yardım çağrısında bulundu.
Yaklaşık 2 bin sivil toplum kuruluşuna ulaşabildiklerini kaydeden Yıldırım, Türkiye'nin güneydoğusunda yaşanan olaylara dikkati çekerek, "Ülkemizde yaşanan son olaylar hepimizi üzüyor. Bu hadiseler başladığından beri Güneydoğu'ya ve Doğu'ya yardım gönderiyoruz. Orada evlerinden olmuş, göç eden, iş yerleri kapatılmış kardeşlerimizin yanında olduk. Dikkat ederseniz kampanyamızı direkt 'Kardeşim-Biraye Min' (Biraye Min: Kürtçe'de kardeşim demek) olarak belirledik. İnanıyoruz ki Kürt-Türk ittifakı Ortadoğu'daki bütün oyunları bozacaktır ve kanı durduracaktır” diye konuştu.
Yıldırım, özellikle Diyarbakır ve civar illerde yaşanan sorunların sadece yardım yapılarak çözülemeyeceğini vurgulayarak, yardım faaliyetinin bütün Türkiye'ye yayılması gerektiğini söyledi.
İHH öncülüğünde bir araya gelen bazı katılımcılar da kendi bölgelerinde yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi. Toplantıda Giresun Dernekler Federasyon Başkanı Mehmet Kuğu, Melle Muhammed Tayyip Elçi, Trabzon Dernekleri Başkanı Mustafa Demir, Emekli Müftü Seyda Mehmet Salih Ocak, Seyda Muhammed Zahid Kuldaş, Şeyh Fethullah Ayte, Ordu Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Çelik, Sivas Merkez Dernekler Federasyonu Başkanı Hakan Çil, Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu Recep Varol, Öz Köyler Dernekler Federasyonu Başkanı Halil Oğlak, Zara Denekleri Federasyonu Başkanı Süleyman Güneş, Malatya Dernekler Federasyonu Başkanı Yılmaz Durmuş ve Siirt Vakfı İstişare Heyeti Üyesi Mehmet Fatih Sevgili birer konuşma gerçekleştirdi.

Kaymakam yapıyorsa öğretmen neden yapmasın TIKLA OKU

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU


Bu haber 1039 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum