Memur-Sen'den Hükümete %20 Zam Resti!

Toplu sözleşme görüşmelerinde gelinen son aşamada hükümetin zam teklifini yeterli bulmayan Memur-Sen, toplamda 20 puan gelmedikçe imza atılmayacağını duyurdu.

Memur-Sen'den Hükümete %20 Zam Resti!
20 Ağustos 2019 - 15:14

Memur-Sen tarafından Twitter hesabından yapılan duyuruda, hükümet tarafından toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında teklif edilen zam oranına ilişkin açıklamalar yapıldı. Başkanlar Kurulu, Genişletilmiş Başkanlar Kurulu ve Memur-Sen İl Temsilcileri Toplantısı olmak üzere 3 yetkili organ ile 8 saat süren istişare sonunda alınan karar kamuoyuna duyuruldu.

2020-2021 yılları için toplu sözleşme masasında toplamda 20 puan teklifi gelmedikçe imza atılmayacağı ifade edilen Memur-Sen duyurusu, Genel Başkan Ali Yalçın tarafından da Twitter hesabından paylaşıldı.

Bilindiği üzere, Kamu İşveren Heyeti tarafından son yapılan zam teklifinde 2020 yılı için %4+4 ve 2021 yılı için de %3+3 olmak üzere toplamda %14'lük oran sunulmuştu. Memur-Sen ise son aldığı kararda, toplu sözleşmeye imza atılması için %20'lik zam teklifi yapılması gerektiğini duyurdu. Buna göre, hükümetin memurlara yaptığı son zam teklifini %6 arttırması gerekiyor.


Bu haber 921 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum