Memur ve emeklilerin Ocak 2023 maaşlarına yansıtılacak olan yüzde 8 toplu sözleşme zammına ek olarak enflasyon farkı almasına kesin gözüyle bakılırken bir de ek zam olarak memur maaşlarının artırılması konusu gündemde. Benzer bir artış da ek göstergeye gelecek. Ek göstergeye gelecek zammın ise 1.971 TL'yi bulması bekleniyor.

Diğer taraftan memur ve emeklilerin gözü Ocak ayında yapılacak zamda. Bilindiği üzere toplu sözleşme zammına ek enflasyon farkı verilecek.

2023 Öğretmen atama takvimi,seçim öncesinde atama müjdesi gelecek mi 2023 Öğretmen atama takvimi,seçim öncesinde atama müjdesi gelecek mi

Memura ve emekliye verilecek 2023 Ocak enflasyon farkıyla birlikte Ocak ayında maaşlara yüzde 15 civarında bir artış gelmesi bekleniyor.

2022 yılının 2. yarısının enflasyon verilerinin bu şekilde devam etmesi durumunda yüzde 15 enflasyon farkıyla birlikte zam memura ve emekliye yanısıtılacak ancak, enflasyon verilerinin bir de eksi çıkma ihtimali var.

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, önümüzdeki aylarda enflasyonun düşmeye başlayacağını işaret etmişti. Eğer enflasyon düşük çıkarsa memurun alacağı zam oranı da düşecek.

Diğer bir zam ise ek gösterge ile alakalı olacak. Ek göstergeler geçtiğimiz günlerde güncellenmiş ve bu güncelleme ile emeklilerin maaşında büyük artık bekleniyordu.

Ek göstergeye gelecek zam ile birlikte yeni maaşlarda 2 bin türk lirasına yakın bir artış söz konusu olabilir.

İkramiyede ise durumun farklı olması bekleniyor. 30 yıllık hizmeti bulunan memura 63 bin 51 ile 71 bin 57 lira arasında ikramiye verilmesi bekleniyor.