Üniversite öğrencilerine 10 GB bedava interneti Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı Üniversite öğrencilerine 10 GB bedava interneti Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Memur maaşlarına 2024 Ocak ayı için hükumetin yaptığı %15'lik zamma ek olarak yaşanan enflasyonun ne kadar etki edeceği ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Temmuz ayında memur maaşına yapılan toplu sözleşme zammı olan %6'nın üzerinde gerçekleşen enflasyon, memur maaşına tamamen yansıyacak. 
TÜİK tarafından açıklanan resmi verilere göre Temmuz ve Ağustos aylarında enflasyon oranı %9,49 + 9,09 = 18,58 olark gerçekleşti. Açıklanan resmi enflasyon verilerinin ardından memur maaşına yansıyacak olan enflasyon farkı daha şimdiden yüzde 12,58'i buldu. 2024 Ocak ayı maaş zammını belirleyecek olan enflasyon rakamlarına Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık enflasyonları da eklenecek ve maaşlar için enflasyon farkı netleşecek.
- 2024 ocak zammında %6'nın üzeri enflasyon farkı olarak yansıyacak

Memur maaşı için hükumet %15 zam açıkladı. ancak maaş zammını enflasyon farkı belirleyecek. Bu nedenle memur maaş zammı, 2023 Temmuz ayında maaşa yapılan %6'lık toplu sözleşme zammına göre belirlenecek ve bu oranın üzerindeki enflasyon maaşlara zam olarak yansıyacak. Şimdiye kadar Temmuz ve Ağustos aylarının enflasyonları netlik kazandı. Bu aylarda dikkat çeken durum ise enflasyonun çok yüksek çıkması oldu. 
Bu verilere göre; Bakan Vedat Işıkhan'ın açıkladığı %43 civarındaki enflasyon farklı maaş zammının gerçekleşmesi çok yüksek bir ihtimale dönüştü.