MEM İhtiyaç ve Norm Fazlası Takvimi Yazısı

MEM İhtiyaç ve Norm Fazlası Takvimi Yazısı

27 Temmuz 2016 - 23:57

Milli Eğitim Bakanlığı İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası öğretmenlerine ilişkin olarak bir açıklama yayımlandı. MEB uygulamalarına da örnek teşkil edecek bir yazı Manisa  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yayınlandı. MEM yazısında İl Dışı Öğretmen Ataması ile tayin isteyen öğretmenlerden illerarası atamasını iptal etmek isteyenlere tanınan hakkı kullanacak olanların durumu nedeni ile tarih değişikliğinin zorunlu hale geldiği bildirildi.
Manisa MEM tarafından yayınlanan yazıda, 22 temmuza kadar tanınan İllerarası atama iptali işlemleri nedeni ile ihtiyaç ve norm fazlası öğretmenlerin durumu ile ilgili atama takviminde bir sarkmanın olamasının zorunlu olduğu bildirilerek şu açıklamaya yer verildi.

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

2017 ŞUBAT ÖĞRETMEN ATAMASI FACEBOOK GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
İşte O Açıklama:

 

Öğretmenler ve Memurların Yurt Dışı Seyahati İçin EGM Açıklaması

Türkiye'deki bir çok dengenin değişmesine, olağan üstü hal OHAL ilan edilmesine ve onbinlerce memurun açığa alınmasına sebep olan darbe girişiminin ardından kamu personelinin tüm izinleri iptal edilmiş, yurt dışına çıkışlara kısıtlama getirilmişti. Bu karardan sonra diğer devlet çalışanları gibi öğretmenler de farklı bir ülkeye gitme konusunda tereddüt yaşıyordu. Emniyet Genel Müdürlüğü bu gelişemerin ardından bir açıklama yayınladı.

EGM tarafından yapılan açıklamada memurların yurt dışına çıkışlarına yönelik Genel bir yazı yayımladı. Yazıda, yurt dışına çıkacak memurlar için, kurumlarının "Kurumumuzda görevli çalışanımızın yurtdışına çıkmasında mahsur olmadığı, eş ve çocuklarının çalışanın hakkından dolayı pasaport hamili olduğu" şeklinde yazı verilmesi istendi. 
İŞTE O RESMİ YAZI

MEB'den okulların açılış tarihi açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı dünden beri tüm haber sitelerinden yayınlanan ve okulların başlama tarihinin uzatıldığının belirtildiği haberler üzerine bir basn duyurusu yayınladı.

MEB yayınladığı duyuruda, 2016/2017 öğretim yılının 3 Ekm tarihine kadar açılacağı haberlerinin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

DUYURU

Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

 Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır.

Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

MEB 2016-2017 ÇALIŞMA TAKVİMİ

2016-2017 eğitim öğretim yılı, 19 Eylül 2016´da başlayacak, 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek. Hazırlanan 2016-2017 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine ilişkin genelge, illere gönderildi. Buna göre, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak.
2016-2017 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak ve 20 Ocak 2017 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili, 23 Ocak 2017-3 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 6 Şubat 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek.
2017-2018 eğitim öğretim yılı ise 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak.

GÖREVDEN ALINDINIZ MI GÖREV DEVAM MI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5´inci sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı ilk hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.
TERCİH VE YERLEŞTİRME TARİHLERİ

 

meb çalışma takvimi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç sahiplerine kötü haber
Araç sahiplerine kötü haber
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor