MEM'den öğretmenlere soruşturma uyarısı

Öğretmenlere önemli bir gözdağı geldi. Ogretmenlerhaber adlı sitede yer alan habere göre, bakanlığın işlem yapacağını iddia eden ilçe müdürlüğü öğretmenlere gözdağı veriyor ve seminer çalışmalarının başladığı günden itibaren izinlerin durdurulduğunu, rapor alanların ise MEB tarafından işleme tabi tutulacağı yönünde mesajla adeta gözdağı veriyor. Bir diğer yazıda ise hiç bir mazeretin kabul edilemeyeceği görevlerine gelmeyen öğretmen listelerinin doğrudan müsteşarlığa bildirileceği yönünde gözdağı veriliyor. İşte o haber ve yazılar:

29 Ağustos 2017 - 19:03 - Güncelleme: 29 Ağustos 2017 - 20:02

Bu nasıl mesaj? Bu nasıl bir üslup? Karşınızda ÖĞRETMEN var! Ne demek rapor alanlar hakkında işlem yapılacak? Siz kimsiniz yahu? Belki adamın düğünü var, belki hasta, belki ameliyat olacak. Size ne ? Öğretmen miyiz köle miyiz? Kendinize gelin haddinizi bilin. Adam gibi mesajlar atın! Hasta olduğu için rapor alanlara yasal işlem başlatın da görelim! Eyy ilçe MEM sen kimsin ya! :)

Bir başka Öğretmen arkadaşımıza gelen mesaj: İlçe mem'den böyle bir mesaj geldi böyle birşey olabilir mi?? "Degerli arkadaşlar 5-15 eylül tatihleri arasında Sayın Müsteşarımızın talimatları doğrultusunda mesleki çalışmalar öğretmenlerin görev yaptıkları il ve ilçelerde yapılacaktır ve kesinlikle tüm öğretmenlerin o tarihlerde görev yerlerinde olması gerekmektedir hiç bir mazeretin kabul edilemeyeceği görevlerine gelmeyen öğretmen listelerinin doğrudan müsteşarlığa bildirileceği konusunu tüm öğretmenlerimize mesajla bildirilmelidir. Çok önemli bir konu gereğini önemle rica ederim..." 
MEB'in resmi yazısı:

Kaynak:ogretmenlerhaber.com
 

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Öğretmenlerin 2018 - 2019 sınav görevi ücretleri

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Musa Yıldırım
  2 ay önce
  Bu yazı khk ile yayınlanmıştır.
 • Pazartesi
  2 ay önce
  Okul müdürleri disiplin amiridir. Görevine gelmeyen,hasta olmadığı halde rapor alan ve görevinin gereklerini yerine getirmede acziyet içerisine girerek mesleğin onurunu mihafaza edemeyecek öğretmenler hakkında gereğini yapacak kudrete sahiptir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası