Mehmet Şimşek’ten dershane itirafı

Mehmet Şimşek’ten dershane itirafı

14 Ağustos 2016 - 12:33

Mehmet Şimşek: Dershanelerin kapatılması o zaman hür teşebbüstür dedik. Cumhurbaşkanımız o zaman büyük resme vakıftı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, CNN Türk’te katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Sosyal medyada bugün için günlerdir konuşulan iddialara yanıt veren Şimşek “Bundan aylar önce bu konu (siber saldırı) MGK’da ele alındı. Gereken önlemler masaya yatırıldı. Benim gönlüm rahat. Ben şahsen milletimize güveniyorum çünkü milletimiz hiçbir hazırlık olmadan belki dünyadaki en vahşi bir darbeyi hayatını riske atarak durdurdu. Dolayısıyla bu terör örgütünün gerçek resmi ortada. Milletimiz hazırlıklı diye güveniyorum. Devletimiz de hazırlıklı.  Bir tehdit yok ama biz hükümet olarak gerekli önlemleri aldık” diye konuştu.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

“17 ARALIK DARBE GİRİŞİMİYDİ”

17 Aralık’ın bir darbe girişimi olduğunu savunan Şimşek “Bizler eğitim hizmeti olarak gördük. Kısmen kültürler arası diyalog hareketi olarak gördük. 17 Aralık’ta gerçek yüzlerini gördük. Bu tarih bir milattır. O günden itibaren hepimiz Cumhurbaşkanımızın yanında durduk. Hepimizin tartıştığı konuydu. Dersaneler kapatılsın mı? Eğitim için iyi diye bakıyorduk. Ancak Cumhurbaşkanımız o zaman büyük resme hepimizden önce vakıftı. 17-25 Aralık süreci neden darbe girişi olarak söyleniyor. Yargı içindeki polis içindeki kümelenmeler hükümeti yıkmaya yeltendi. Başarılı olamayınca 15 Temmuz ortaya çıktı” dedi.

DERSANE İTİRAFI

Dersanelerin kapatılma süreci ilgili de konuşan Şimşek “Dershanelerin kapatılması o zaman hür teşebbüstür dedik. Cumhurbaşkanımız o zaman büyük resme vakıftı” dedi. (Sözcü)

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı
Meryem öğretmeni öldürüp intihar etti
Meryem öğretmeni öldürüp intihar etti