Mehmet Müezzinoğlu memur alımı için start verdi

Memur alımları için düğmeye basıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan son dakika açıklamaya göre 60 bin memur alınacak. Peki KPSS şartı var mı? Detaylar öğretmenlersitsi.com da

07 Kasım 2016 - 07:54

Kamuya personel alınacak mı sorusunun cevabını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu verdi. Müezzinoğlu kamuya 60 bin personelin alıncağını açıkladı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "Kamuda 2017 yılında 60 bin yeni kişi istihdam edilecek.

Bunlar ağırlıklı olarak Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıkları ile Emniyet Genel Müdürlüğünde olacak" dedi.


Darbe girişiminin arkasında FETÖ'nün olduğu konusunda kamu vicdanının da yönetim vicdanının da tereddüdü olmadığını belirten Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

DEVLETİN HİÇBİR KURUMUNDA BARINAMAYACAKLAR

"Bundan sonraki süreçle ilgili bu millete bela olabilecek, tuzak kurabilecek başta FETÖ'nün mensupları olmak üzere millete ve devlete hizmetle ilgili sorumluluk taşıyan hiç kimse, milletin ve devletin hiçbir kurumunda barınamayacak. Hem milletin parasını alacak, imkanını alacak hem de hainlik yapacak. Buna asla fırsat verilmeyecek, şimdi temizlik süreci 16 Temmuz'dan itibaren olağanüstü hal ile başladı."

KAMUYA 60 BİN ELEMAN ALINACAK

Müezzinoğlu: "Kamuda 2017 yılında 60 bin yeni kişi istihdam edilecek. Bunlar ağırlıklı olarak Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıkları ile Emniyet Genel Müdürlüğünde olacak."

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Fahrettin cüreklibatur
  1 yıl önce
  Tabi kpss ye girmeden atansın herkes öğretmenler de bakan milletvekili olsun özel kontenjanlar açsınlar:)
 • Bilişimci
  1 yıl önce
  Fetö, Pkk gibi terör örgütlerinin her yere sızmış olduğu ve mücadele edildiği bir ortamda, açık olan öğretmenlik kadrolarına en ekonomik ve güvenli çözüm; sicilleri temiz , asıl mesleği öğretmenlik olan ve devlet terbiyesine mazhar MEMUR ÖĞRETMENLER dir.
 • Mt
  1 yıl önce
  InsAllah memur ogretmen almak gibi bir sacmalik olmaz.Cunku halihazirda isi var.Ogretmen olarak atanirlarda yerine yine memur alacaksin.Ee ne anladik bu isten.Ekonomi olarak yeni ogretmen aliminin ek maliyeti olmaz.Bastan ogretmenlik icin ugrassalardi.Issiz olan yeni ogretmenin atanmasidir hak olan
 • Memur Öğretmen
  1 yıl önce
  Sayın Bakanım, halihazırda asıl mesleği öğretmenlik olan memurları unutmayın.Boş kalan öğretmen kadrolarına devlet disiplin ve ahlakına mazhar olan ve diploması ile bu göreve hazır memur öğretmenler 24 kasımda sınıflarında olsun.Böylece hem bütçeye ek külfet olmadan hem de güvenilir ve sicili temiz öğretmen memurlar asıl işlerini yapsın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenler dikkat: Bunu yapmayın, mevzuatta yeri yok
Öğretmenler dikkat: Bunu yapmayın, mevzuatta yeri yok
Öğretmen atamaları Bakan İsmet Yılmaz'a soruldu
Öğretmen atamaları Bakan İsmet Yılmaz'a soruldu