Siyasetin son günlerde en fazla konuşulan ismi olan İzmir Bağımsız Milletvekili Mehmet Ali elebi, 11 parti ile görüşmesinin ardından kararını verdi. Adalet ve Kalkınma Partisi AK Parti'ye geçeceği iddia edilen elebi, "Bağımsız olarak devam ediyorum" açıklamasını yaptı.
CHP İzmir milletvekili olarak Meclis'e giren ancak daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa ederek geçtiği Memleket Partisi'ne geçen ve bu parti ile de yollarını ayırdıktan sonra farklı partilerle görüştüğümiddia edilen Mehmet Ali elebi'nin AK Parti'ye katılacağı iddialarının ardından bağımsız kalacağı açıklaması geldi.

''SİLİVRİ'DE NEREDEYSEM HALA ORADAYIM''

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Mehmet Ali çelebi şunları söyledi:
"Benim ağzımdan çıkmış herhangi bir beyanı duymadan hareket eden, linç eden kendini bilmezlerle yargı önünde hesaplaşacağız. Ben Silivri'de neredeysem hala oradayım" dedi.

Annesini darp eden ağabeyini öldüren Lise Öğrencisi tutuklandı Annesini darp eden ağabeyini öldüren Lise Öğrencisi tutuklandı

Bağımsız vekil olarak ülkemin çıkarlarını savunmaya devam edeceğim.

Söylediklerimin arkasındayım.
ok ciddi Egemenlik Mücadelesi veriyoruz.
FETÖ-PKK mücadelesi kararlılıkla devam etmeli.
Cumhur, bu konularda tutarlı.
Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.
Varolsun Yüce Türk Milleti!
— Mehmet Ali elebi (@celebimehmeta) August 8, 2022
elebi, bu açıklamasının ardından dün de yaptığı açıklama ile tartışmalara son noktayı koydu. 11 siyasi partinin kendisiyle görüştüğünü belirten elebi, bağımsız milletvekili olarak kalacağını söyledi. elebi, kararını Twitter'dan duyurdu.  

MEHMET ALİ ELEBİ KİMDİR? 

23 Temmuz 1984 tarihinde Ankara'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Amasya'da tamamladı. Maltepe Askerî Lisesini birincilikle bitirdi. 2007'de Kara Harp Okulunu 4. olarak bitirdi ve teğmen oldu.
Ergenekon davaları kapsamında, “örgüt adına Hizb ut-Tahrir örgütü içine sızarak faaliyetlerde bulunduğu” iddiasıyla 18 Eylül 2008’de tutuklandı, 41 ay cezaevinde yattı, 11 Mart 2014 tarihinde hakkında iddia edilen suçlardan beraat etti.
CHP 35 ve 36. Kurultaylarında Parti Meclisine girdi. 2018 genel seçimlerinde milletvekili seçildi. 29 Ocak 2021 tarihinde CHP'den istifa etti. 17 Mayıs 2021 tarihinde kurulan Memleket Partisi'ne katıldı. 25 Şubat 2022 tarihinde Memleket Partisi'nden istifa etti.