Meclis İleriki günlerde 8 KHK'yı gündeme alacak

'Meclis İleriki günlerde 8 KHK'yı görüşecek'

Meclis İleriki günlerde 8 KHK'yı gündeme alacak

'Meclis İleriki günlerde 8 KHK'yı görüşecek'

Meclis İleriki günlerde 8 KHK'yı gündeme alacak
02 Ekim 2016 - 18:22

AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu: Gelecek günlerde önlerinde 8 adet Kanun Hükmünde Kararname olacağını aktardı.
AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu da ciritin Orta Asya'dan gelen, Türklerin ilk diyarında olan bir spor olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Çok yerli, çok milli bir sporumuz. Güreş de buna benzer. Modern sporları gençler takip edebiliyor da bunları ancak gösterirsen bilebiliyor. Bunlar biraz geride kalınca haliyle özel faaliyetlerle ancak anlatabiliyorsunuz. Burada aslında ciritteki maksat hem bir centilmenlik hem de altı en çok çizilmesi gereken konu bizim atla olan milletimizin o sıkı bağlılığı esasen. Asıl vurgu orada. At bizden ayrılmaz bir parça. Bunların canlı tutulmasında elbetteki fayda var. Bu bakımdan belediyelerimizi tebrik ediyorum."

- "Gelecek günlerde 8 KHK olacak"

Kuzu, yeni yasama yılını da değerlendirerek, TBMM'nin dün itibarıyla açıldığını, ilk icraatlarının da Suriye tezkeresi olduğunu belirtti.

Gelecek günlerde önlerinde 8 adet Kanun Hükmünde Kararname olacağını aktaran Kuzu, şu ifadeleri kullandı:

"Bunlar görüşülecek. Bir de mini anayasa var. Sonra bütçe başlıyor. Tabii kararnameleri maalesef Anayasa Mahkemesine CHP götürdü hiç yetkisi olmadığı halde, anayasa buna müsaade etmediği halde Anayasa Mahkemesi eski yıllarda buna bir karar vermiş. İşte o kararı emsal göstererek ama o karar külliyen yanlış. O bir ayrı tartışma konusu. Bir de mini anayasa paketi var. İçerisinde askeri yargıyı kaldıran, özellikle Askeri Yüksek İdare Mahkemeleri kaldıran, onlarla alakalı ilgili yerlerde, Yargıtay ve Danıştay'da daire olarak açan bir yapı geliyor. Askeri mahkemeler kurulursa sadece disiplin mahkemesi olarak bir de savaş suçlarına bakmak için, çok spesifik alanlarda kurulacak. Böylece o sivil ile askerin o farklı yargılanması usulü de kalkmış olacak. Yargıda tarafsızlık vurgusunu öne çıkaran birtakım düzenlemeler var. 7 maddelik bir paket. Bu genişletilebilir mi buna çalışılıyor. Liderler görüşecek onu bugünlerde. Bekliyoruz."

- "Halkımızın desteğini bekliyoruz"

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu şart ve kuralları dahilinde gerçekleştirilen müsabakaya Sivas'tan katılan Sivas Önder Atlı Spor Kulübü Kaptanı Alparslan Kılıç da 2011'den beri atlı cirit sporunu yaptığını belirterek, "Altlı cirit olarak halkımızın desteğini çok bekliyorum. Teşvik olarak belediyelerimizden daha fazla ilgi ve yardım bekliyoruz. Bu geleneksel bir spor olduğu için herkes kulübünün gücü altında bir yerlere gelmeye çalışıyor. Bugünkü yarışmanın kazasız belasız geçmesini diliyorum." diye konuştu.

Erzurum Atlı Spor Kulübü sporcusu 20 yaşındaki Oğuzhan Özen de 7 yıldır atlı cirit yaptığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ekranlara cirit yeni taşındı. Biz bundan cirit takımları olarak çok mutlu olduk. Bundan önce böyle bir şey yoktu. İnşallah daha iyi yerlere gelir. Bu spora da biraz destek verilmesini istiyoruz. Gençlere at binmek çok güzel şey herkese tavsiye ederim."

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

DETAYLAR SAYFAMIZDA SAYFAYA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


YORUMLAR

  • 0 Yorum