Okul Müdürü Kalp Krizinden Hayatını Kaybetti Okul Müdürü Kalp Krizinden Hayatını Kaybetti

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenler mevcut görevleri dışında, diplomaya dayalı alan değişikliği yaparak ya da yan alan eğitimine dayanılarak farklı branşlarda görev alabiliyor. MEB hemen hemen her yıl öğretmenlere alan değişikliği yapabilme hakkı tanıyor. Ancak bakanlık 2022 yılının aralık ayında beklenen alan değişikliği başvurularını açmayınca 2023 Ocak ayında müracaatların başlayacağı umudu doğmuştu. MEB'in öğretmenlerin talebi olan alan değişikliği ile ilgili henüz adım atmaması nedeni ile Hürriyetçi Eğitim Sen konuyu gündeme getirerek bakanlığa resmi yazı gönderdi.

Sendika tarafından bakanlığa gönderilen yazıda, her yıl yapılan duyuruya atıfta bulunularak, öğretmenlerin mezun oldukları fakültelerde aldıkları yan alan eğitimi ya da bitirdikleri farkı bölümler dikkate alınarak yapılacak olan alan değişikliği uygulamasının vakit geçirilmeden duyuruya çıkartılması ve başvruların alınmaya başlanması talebinde bulunuldu.

Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''2023 yılı diplomaya dayalı alan değişikliği takviminin Aralık ayının son haftasında yayınlanması gerekiyordu. Şubat ayına girilmesine rağmen halen bakanlıkça herhangi bir duyuru ve atama takvimi ortaya konmamıştır. MEB’e tekrar yazılı talepte bulunduk.''
İşte Milli Eğitim Bakanlığı'na yapılan resmi yazı: