MEB'den Sızdırılma Konusunda Basın Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı son günlerde medyada yer alan ve sitemisden de yayınlanan '' Sınav soruları kitapçığı sızdırıldı mı'' konulu haberler yönelik basın açıklaması yaptı. MEB baasın açıklaması şöyle

08 Nisan 2016 - 21:30

Milli Eğitim Bakanlığı son günlerde medyada yer alan ve sitemisden de yayınlanan '' Sınav soruları kitapçığı sızdırıldı mı'' konulu haberler yönelik basın açıklaması yaptı. MEB baasın açıklaması şöyle;

Öğretmenlere 1 yeni sınav görevi (Tıkla başvur)

Çeşitli basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada merkezî ortak sınav kitapçığının sızdırıldığı ile ilgili haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür. 
Millî Eğitim Bakanlığı, eğitimi ilgilendiren her haberi hassasiyetle takip eder, kamuoyunda rahatsızlık yaratan, veli, öğrenci ve öğretmenlerimizi endişe ve kaygıya sevk edecek haberlere ilişkin inceleme ve araştırma yapar. Bakanlığımız söz konusu iddialarla ilgili olarak da iddianın dile getirildiği ilk andan itibaren konunun önemine binaen ivedi bir şekilde etraflıca incelenmesi için Rehberlik ve Denetim Başkanlığına inceleme/soruşturma talimatı vermiştir.
Yapılan inceleme/soruşturma neticesinde;
İlk etapta sosyal medya aracılığı ile ortaya çıkan, daha sonrasında yazılı ve görsel basına da konu olan ´´sınav kitapçığı kapak görüntüsü´´; internet ve sosyal medya dünyasında ´´trolleme´´ denen dezenformasyona dayalı bir algı çalışmasının ürünüdür. Bu ´´sınav kitapçığı kapak görüntüsü´´ önceki sınavlarımız sonrası yayımlanan ´´basın nüshası´´nın üzerinde oynanmış biçimidir. Sözü edilen ´´kapak formatı´´ gerçekleştireceğimiz ´´Merkezî Ortak Sınav´´da kullanılacak kitapçık kapaklarıyla yazı karakteri, şablon ve mizanpaj yönünden bütünüyle farklıdır. Sınav güvenliğine dair herhangi bir prosedür ihlali ve sızma söz konusu olmayıp iddiaların tamamen uydurma ve asılsız olduğu tespit edilmiştir. 
Millî Eğitim Bakanlığı, başta öğrencilerimiz olmak üzere kamuoyunun sosyal medya üzerinden kasıtlı ve sorumsuzca  yayılan bu tür yalan haberlere itibar etmemesini saygıyla duyurur.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NATİONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİNDEN 125 YILLIK TÜRKİYE FOTOĞRAFLARI
NATİONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİNDEN 125 YILLIK TÜRKİYE...
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!