Öğretmenlere yeni sınav görevi ücret 1.217,-1.057-1012 TL olacak Öğretmenlere yeni sınav görevi ücret 1.217,-1.057-1012 TL olacak

MEB'den öğretmenlere yönelik yeni kurs. Çok sayıda öğretmene bakanlık tarafından kurs verilecek. Kurs verilen öğretmen aldıkları bu kurs sonrasında kendi bölgelerinde aldıkları eğitime yönelik kurslar düzenleyecek. İşte detaylar:

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce 16-20 Nisan 2024 tarihlerinde Ankara'da "Yapay Zeka Uygulamaları Eğitici Eğitimi Kursu" düzenlenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB'den yapay zeka uygulamaları eğitici eğitimi kursu

Milli Eğitim Bakanlığınan yapılan açıklamaya göre, YEĞİTEK bünyesinde bulunan uzman ekip tarafından düzenlenecek kurs, yapay zeka araçları, blok tabanlı yapay zeka uygulamaları, makine öğrenmesi ve derin öğrenme başlıklarında 120 katılımcıyla uygulamalı gerçekleştirilecek.

Kurs için ÖBA Öğretmen Bilişim Ağı'nda yayımlanan yapay zeka alanında ilgili kursları tamamlayan Eğitimde Fatih Projesi eğitmenleri, kursiyer olarak belirlendi.

Eğitici eğitimi kursuyla öğretmenlerin güncel teknolojilerle ilgili mesleki gelişimleri desteklenecek. Kursa katılan eğitmenler, Ulusal Yapay Zeka Strateji Belgesi'ndeki tedbirler gereği aldıkları bu eğitimleri mahallinde de düzenleyecek.