Milli eğitim bakanlığı MEB, bakanlık bünyesinde görev yapan öğretmenlere yaz tatili süresince yararlanabileceği indirim fırsatlarını açıkladı. Yaz tatilinin başlaması ile birlikte tatile çıkacak olan öğretmenler %50 indirim imkanından yararlanmaya devam edecekler. İşte bakanlığın öğretmenlere yönelik başlattığı indirim kampanyalarının detayları:

ÖMK’da Öğretmenlerin Yer Değiştirme ve Atama Maddesi Kabul Edildi ÖMK’da Öğretmenlerin Yer Değiştirme ve Atama Maddesi Kabul Edildi

Yaz tatilinde öğretmenlere Konaklama Desteği

2023-2024 eğitim öğretim yılından sona ermesi ve yaz tatilinin başlamasıyla birlikte, çok sayıda öğretmen yaz tatili için farklı illere, farklı bölgelere gidecek. Tatilde otel fiyatlarının yüksek olması nedeniyle bakanlık duruma el attı ve öğretmenlere indirim imkanı sunan kampanyalar başlattı. Buna göre MEB, öğretmenlerin yaz tatili boyunca rahatça konaklayabilmesi için %50 indirimli konaklama imkanı sundu. Daha önce alınan karar doğrultusunda sadece 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde yapılan bu indirim, bakanlığın yeni kararı sonrasında yaz sezonu boyunca süresiz olarak geçerli olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB'in başlattığı konaklama indirimi, Türkiye genelinde hizmet veren tüm öğretmenevlerinde geçerli olacak. Alınan bu indirim kararı, öğretmenlerin yaz tatilinde konaklama masraflarını önemli bir oranda düşürmüş olacak. 

Öğretmenlere yönelik farklı indirim kampanyaları 

Öğretmenlere yaz tatilinde sunulan konaklama indiriminin yanı sıra, bakanlık öğretmenler için çeşitli kategorilerde ek indirimler için de çeşitli anlaşmalar yaptı. Bu çerçevede uçak biletlerinden elektronik ürünlere kadar birçok alanda öğretmenlere özel fırsatlar sağlanıyor. Bu indirimler, öğretmenlerin tatil masraflarını hafifletirken, ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlere daha uygun fiyatlarla ulaşmalarını sağlayacak.