Milli Eğitim Bakanlığı, taşra teşkilatında çok sayıda il ve ilçe yöneticisini görevden almaya hazırlanıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı, bayram sonrasında il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri düzeyinde önemli değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Bayram tatilinin ardından bazı il müdürlerinin, ilçe müdürlerinin görevden alınması, bazılarının ise yerini değiştirilmesi gündemde. Bu kapsamda bulunduğu ilde ve ilçede eğitim kalitesi, bakanlık hedeflerine ulaşılması, gibi konularda beklenen verimliliği sağlaya il ve ilçe müdürleri görevden alınacak. Görevden alınacak il ve ilçe müdürleri ile ilgili bazı spekülasyonlar ortalıkta dolaşıyor. Bu isimlerle ilgili net bir külis bilgisi olmadığı için isim açıklamıyoruz. Ancak çeşitli isimlerin alınacağını kesin gözüyle bakılıyor.

Haziran Öğretmen seminerin konusu yeri ve süresi belli oldu Haziran Öğretmen seminerin konusu yeri ve süresi belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in bayramdan sonra düğmeye basması ve bu il ve ilçe müdürlerinin görevden alınması için harekete geçmesi bekleniyor. Bazı müdürlerinin ise yer değişikliği suretiyle bulundukları ilden alınması planlanıyor.

Ayrıca il müdür yardımcıları ve ilçe müdürlerine yönelik olarak uygulanması planlanan totasyon ile birlikte çok sayıda İl müdür yardımcısının ve ilçe müdürünün emekliliğe zorlanması da gündemde. Tüm bu değişikliklerin bayramdan sonra uygulanması bekleniyor. 
Özetle, bayramdan sonra Milli Eğitim Bakanlığını hareketli günler bekliyor.

Konu ile ilgili gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.