Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde ülkemizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kitaptan kopartılmış fotoğrafına müstehcen davranışlarla çirkin bir şekilde saldıran öğrenci ile ilgili Milli eğitim Bakanlığı basın açıklaması yaptı.

MEB tarafından yayınlanan basın açıklamasında öğrenci hakkında soruşturma başlatıldığına vurgu yapılarak şu cümlelere yer verildi:

MEB görevde yükselme sözlü mülakat sınav tarihi belli oldu MEB görevde yükselme sözlü mülakat sınav tarihi belli oldu

Dünden itibaren sosyal medya hesaplarında paylaşılan ve önceki yıl İstanbul'da bir okulumuzda çekilmiş olduğu tespit edilen video hakkında Bakanlığımızca kapsamlı bir soruşturma başlatılmıştır. 
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafına yönelik tasvip edilmesi asla mümkün olmayan bu saygısız, çirkin ve yakışıksız olayla ilgili soruşturma ve disiplin işlemleri hassasiyetle yürütülmektedir. 
 
Bütün vatan sathında öğrencilerimizin her durumda ve koşulda millî, manevi ve toplumsal değerlerimizi benimsemeleri, tartışmasız koruyucusu ve takipçisi olmaları Bakanlıkça en önemli amacımızdır. Fedakâr öğretmenlerimizle eğitim müfredatımız doğrultusunda bu yüksek amaç için gece gündüz gayret içinde olduğumuzu aziz milletimizle bir kere daha paylaşmak isteriz.  
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.