Milli Eğitim Bakanlığı MEB'den Öğretmenlere Yönelik Ara Tatil İçin Resmi Yazı gönderildi. Milli Eğitim Bakanlığından 81 ilin milli eğitim Müdürlüğü'ne gönderilen resmi yazıda ara tatil uygulamasına İlişkin İzleme ve Değerlendirme Çalışması konusu yer aldı.
MEB'den öğretmenleri ara tatile yönelik resmi yazı


2023 2024 Eğitim Öğretim yılının ilk ara tatili olan kasım dönemi ara tatilinin tamamlanmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ara tatil uygulamasına İlişkin İzleme ve Değerlendirme Çalışması Yazısı geldi.
Bakanlık tarafından il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen ve oradan da okullar aktarılan Resmi Yazıda;

Öğretmenlere özel indirim protokolü imzalandı Öğretmenlere özel indirim protokolü imzalandı

2019-2020 eğitim öğretim yılında T.C. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ara tatil uygulaması, 2023-2024 eğitim öğretim yılında da devam etmekte olup belirli aralıklar ile uygulamanın izleme ve değerlendirmesine ilişkin çalışmalar yapılmaktadır. Ara Tatil Uygulamasına İlişkin İzleme ve Değerlendirme Çalışmasının, 2023-2024 eğitim öğretim yılında da yapılması planlanmıştır. Bu kapsamda hazırlanan öğrenci, öğretmen ve veli anketlerinin veri.meb.gov.tr adresi üzerinden 20.11.2023-10.12.2023 tarihleri arasında, öğrenci anketini ilkokul (3. ve 4. sınıf) öğrencileri ve ortaokul öğrencileri, öğretmen anketini okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğretmenleri ve veli anketini okul öncesi, ilkokul ve ortaokul velileri dolduracak şekilde anketlerin duyurulması ve anketlerin doldurulması hususunda öğrenci, öğretmen ve velilerin bilgilendirilmesi beklenmektedir ifade etti.