Milli Eğitim Bakanlığı MEB açık öğretimde kapsamında öğrenim gören öğrencilerin sınavlarına ilişkin önemli uyarılarda bulundu. MEB, açıköğretim sınavlarında dikkat edilmesi gereken hususları yayınladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü tarafından 01-29 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "Açık Öğretim Ortaokulunda Kayıtlı (Yurt Dışında Bulunan Öğrenciler, Engelli Öğrenciler ile Tutuklu ve Hükümlü Öğrenciler Hariç) Öğrencilerin 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 2. Dönem e-Sınavı''na ilişkin olarak "Dikkat Edilecek Hususlar" ve "İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerince Yapılması Gerekenler" dokümanı hazırlanmış resmi yazı ile eğitim kurumlarına gönderilmiştir.

Özellikle e sınav olarak yürütülecek olan sınavlar burada büyük önem taşımaktadır. Özellikle adayların hangi hall

MEB’den 22 Nisan 2024 Pazartesi Günü Okullar Tatil mi Ders Var Mı Kararı! MEB’den 22 Nisan 2024 Pazartesi Günü Okullar Tatil mi Ders Var Mı Kararı!

ADAYLARIN SINAVA ALINMAYACAĞI DURUMLAR

a) Adayın fotoğraflı sınav giriş belgesi ve üzerinde T.C. kimlik numarası yer alan geçerli kimlik belgelerinden birini ibraz etmemesi,
b) Sınav başlamadan önce yapılan kontrolde adayın sınav salonuna getirmesi yasak olan nesne ile sınava geldiğinin tespit edilmesi,
Ayrıca, salon görevlilerince kimlik kontrolü yapılarak sınav salonuna alınan aday sınav başlayana kadar hiçbir gerekçe ile sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaktır. Kendi isteği ile sınav salonundan dışarı çıkan aday tekrar sınav salonuna alınmayacaktır.