Milli eğitim bakanlığı MEB, Türkiye genelinde 81 ilde tüm okulları denetleyecek. Denetimle ilgili talimatlar il müdürlüklerine gönderildi. Bakanlık tarafından yapılacak olan denetimlerle ilgili detaylar şöyle:
milli eğitim bakanlığı, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılan seçimler sonrasında okullari denetleyecek. Bakanlık seçimlerde kullanılan okulların eğitim öğretime hazır olup olmadığı yönünde denetim yapacak. Bakanlık tarafından yapılacak olan denetimlerde milli eğitim şube müdürleri görev alacak ve şube müdürleri, bütün okullari tek tek gezerek okulların seçim sonrasında bakanlık tarafından belirlenen kriterlere uygun Bir şekilde eğitim öğretime hazırlanıp hazırlanmadığını kontrol edecek.

Milli eğitim Şube müdürleri tarafından yapılacak olan denetimlerde okullarda şu hususlara dikkat edilecek:
1- Seçim nedeniyle kirlenen okullar, okulların sınıfları ve tüm birimleri standartlara uygun bir şekilde temizlenmiş mi, sınıflar eğitim öğretim verilecek şekilde düzenlenmiş mi, okul binası genel olarak eğitim öğretime hazır hale getirilmiş mi.

2- Seçimlere tahsis edilen ve oy kullanma işlemi yapılan sınıflar içerisinde bulunan seçimlere ait malzemeler, Sandıklar, paravanlar, seçime yönelik olak olarak hazırlanan evrak ve kağıtlar sınıflardan kaldırılmış mı?

3-  Seçim bittikten sonra sınıfların kapısına asılan sandık sonuç tutanakları okulun dışına alınmış mı, sınıflarda bu tutanaklardan var mı?

4- okulun koridorlarında seçimler nedeniyle oy kullanmaya gelen seçmenleri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış ve koridorlara asılmış olan, bırakılmış olan afişler, kağıtlar ve Belgeler koridorlarda sökülmüş çıkartılmış mı?

5- Seçimlerde kullanılan sınıflardan dışarıya çıkartılmış olan sıralar varsa bu sıralar tekrar sınıfa alınmış ve düzgün bir şekilde yerine konulmuş mu, sınıf ve okul genel olarak eğitim öğretime hazır mı?

Milli eğitim Şube müdürlükleri tarafından yapılacak olan denetimlerde bu kriterler gözönünde bulundurulacak ve eğitim öğretime hazır olmayan okulların hazırlanması için gerekli destekler sağlanacak.

öğretmenlerin haziran semineri belli oldu yüz yüze mi online mı olacak? öğretmenlerin haziran semineri belli oldu yüz yüze mi online mı olacak?