MEB'de RAMDEVU düzenlemesi

MEB'de Randevu düzenlemesi

16 Ağustos 2016 - 17:38

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Randevu sisteminde Müdür tarafından randevu iptal edilmesine ilişkin düzenlemeler yapılmıştır.
Bu kapsamda;
RAM Müdür/Müdür Vekili için “Randevu Kontrol” ekranında bir defaya mahsus Randevu İptali bilgilendirme mesajı görüntülenecektir.
2- Randevu İptal işlemi, randevu tarihinden 3 (üç) gün öncesine kadar velinin müracaatı durumunda RAM Müdürü/Müdür Vekili tarafından Randevu Kontrol ekranı üzerinden yapılabilir.
Randevu Kontrol ekranında ki tarih alanından aktif olan ve randevu alınmış tarihlere göre filtreleme işlemi yapılarak. İptal edilecek güne ait filtreleme işlemi ve birey için iptal işlemi yapılabilir.
İptal alanında ki İptal Et işlemi randevu tarihine 3(üç) gün kalmış olan randevular için görünür olacaktır. İptal Et işlemine tıklandığına bir onay ekranı açılacak ve buradan Evet düğmesine tıklanarak iptal etme işlemi yapılabilecektir. Randevu iptal edildikten sonran bireyin sistem üzerinde e-posta adresi ve/veya telefon numarası kayıtlıysa ayrıca e-posta/SMS olarak iptal mesajı gönderilecektir.
Randevu Kontrol listesine 3 yeni alan eklenmiştir. Bunlar E-posta, İptal ve Durum alanlarıdır. Bunlardan iptal alanı sadece RAM Müdürü/Müdür Vekili tarafından görüntülenebilecektir.
RAMDEVU Sisteminde ayrıca;

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
- Randevu Kontrol listesinde sıralama kriteri değiştirilmiş olup sıralama işlemi randevu tarihine göre azalan bir şeklide olacak şekilde düzenlenmiştir. - E-posta alanında ki Gönder işlemi sadece bireylere açık durumdayken ayrıca RAM personeline de açılmıştır. Bireyin sistem üzerinde kayıtlı bir e-posta adresi varsa bireye randevu bilgileri buradan gönderilebilecektir. - Durum alanında ise her bir randevu için aktif, geçmiş yada iptal durumu bilgisine yer verilecektir. Eğer randevu iptal edilmemişse bulunan tarihten sonraki her randevunun durumu Aktif, öncesinde yer alan her randevu durumu ise Geçmiş olarak görüntülenecektir.

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası