MEB yeni öğretim programı için öğretmen arıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2017-2018 Yılında yeni öğretim programlarını tanıtacak 81 ilde 3 bin 564 öğretmen arıyor. Öğretmenlerde aranan özellikler ve tüm başvuru şartlar ile detaylar haberimizde.

30 Mart 2017 - 11:19 - Güncelleme: 30 Mart 2017 - 11:23

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Öğretim Programları Tanıtım Faaliyetleri Katılımcıları konulu yazıda aşağıda şartları belirtilen koordinatör öğretmen alımı için duyuru yayınlandı. Katılmak isteyen öğretmenler il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerinden kısa zaman içerisinde bilgi almaları gerekiyor. 
İlkokul ve Ortaokul Haftalık Ders Çizelgesinde zorunlu dersler bölümünde yer alan derslerin öğretim programlarının temel becerileri kapsayan ve değerler eğitimine önem veren bir yaklaşım içerisinde sade ve yaşamla ilişkilendirilecek şekilde güncellenmesi çalışmaları tamamlanmış olup programların onay süreci sonrasında 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren ilkokul ve ortaokullarımızda uygulanması planlanmakta olduğu açıklandı. 
Güncellenen öğretim programlarının, MEB’te gerçekleştirilecek eğitici eğitimleriyle yetiştirilecek koordinatör öğretmenler aracılığıyla il genelindeki bütün öğretmenlere bütün dersler bazında 2017-2018 eğitim öğretim yılı başlamadan tanıtımı yapılacaktır.
Bu nedenle, Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Görsel Sanatlar, Müzik, Oyun ve Fiziki Etkinlikler, Beden Eğitimi ve Spor, Teknoloji ve Tasarım, Trafik Güvenliği, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım ile İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi derslerine ait güncellenen öğretim programlarının tanıtımım yapmak üzere yeri ve zamanı daha sonra bildirilecek olan eğitici eğitimi faaliyetlerine iliniz genelinde ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında görev yapan 2 asil ve 2 yedek olmak üzere 4’er öğretmen seçilecek. Toplamda 3 bin 564 öğretmene, yeni müfredat eğitimi verilecek. Tanıtımı 81 ilde 1.782 koordinatör öğretmen alınacak. 
Aranacak şartlar şunlardır: Mesleki tecrübesi olan, alanında akademik bilgi ve birikimi ile etkili sunum becerilerine sahip, Görev yaptığı ilde koordinatör olarak görev almak isteyen ve temsil yeteneği bulunan, 5-20 yıl arasında mesleki kıdeme sahip, Lisans üstü çalışmalar yapan veya yapmakta olan, Gelecek 2 yıl içinde görev yaptığı ilden çeşitli sebeplerle ayrılmayacağı belirten öğretmenler başvurabilecek.
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"