MEB yaz kursları yazısı yayınladı

Destekleme ve Yetiştirme Yaz Kurslarıyla İlgili MEB'den Yazı geldi

03 Haziran 2017 - 10:22

İşte Yaz kurslarıyla ilgili MEB'den gelen o yazı:

ilgi (a) Yönerge ve ilgi (b) e-Kılavuz hükümleri gereğince, Destekleme ve Yetiştirme Kursları 1 inci dönem, 2 nci dönem ve yaz dönemi kursları şeklinde devam etmektedir.
Bu süreçte, ilçe millî eğitim müdürlüklerinde oluşturulan destekleme ve yetiştirme kursları komisyonlarının, ilgi (b) e-Kılavuzun 10.1 maddesi gereğince denetlemeleri gerektiği şekilde yapmaları, kurs birleştirme veya kapatma işlemlerini takip etmeleri, öğretmenlere ve yöneticilere verilen ek puanların zamanında sisteme işlenmesini sağlamaları önem aızetmektedir.

Ekte mevcut ilgi (b) e-Kılavuzda belirtilen iş takvimi gereği, yaz döneminde açılacak destekleme ve yetiştirme kursları iş ve işlemlerinin süresi içerisinde tamamlanması, süresi içerisinde tamamlanmayan iş ve işlemlerle ilgili süre uzatımı gibi bir işlemin yapılmayacağı hususunun tüm okul/kurumlara duyurulması gerekmektedir.

Ayrıca, okullarda sınıf oluşturma işlemleri ile ders programı ve devamsızlık işlemlerinin e-Kurs modülü üzerinden yapılması, kurslar hakkında veli ve öğrencilerin bilgilendirilmesi, talep edilen kursların açılması ve devamı konusunda yeterli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.kaynak..ajanskamu 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmen dedektif gibi iz sürdü, korkunç vahşeti ortaya çıkardı
Öğretmen dedektif gibi iz sürdü, korkunç vahşeti ortaya...
Son Dakika... İşçileri Taşıyan Midibüs TIR'a Çarptı, Çok Sayıda Yaralı Var
Son Dakika... İşçileri Taşıyan Midibüs TIR'a Çarptı, Çok...