MEB Veri Toplama Modülü Giriş İşlemleri Nasıl Yapılır?

MEB veri toplama modülü üzerinden gerçekleştirilen bazı işlemler hakkında merak edilen sorular sürekli olarak gündemde yer almaktadır. Peki, veri toplama modülü giriş ekranı nasıl kullanılır?

MEB Veri Toplama Modülü Giriş İşlemleri Nasıl Yapılır?
13 Mayıs 2019 - 11:24 - Güncelleme: 13 Mayıs 2019 - 11:27

Milli Eğitim Bakanlığı veri toplama modülü erişimi MEB'in açtığı özel sekme üzerinden sağlanmaktadır. Belirli modüller için MEBBİS üzerinden giriş yapılabilirken, bazı modüllere ise T.C. kimlik numarası ile giriş yapılması gerekmektedir. Peki, veri toplama modülü nasıl kullanılmaktadır?

Veri Toplama Modülü Nasıl Kullanılır?

Veri toplama modülü ekranında İyep öğrenci anketi, İyep öğretmen anketi ve İyep okul yöneticisi anketi modülleri bulunmaktadır. İyep öğrenci anketine hem MEBBİS üzerinden hem de T.C. kimlik no ile giriş yapılmaktadır. İyep öğrenci anketi öğrencinin İyep uygulayan öğretmeni tarafından doldurulmaktadır. İyep öğretmen anketine de yine hem MEBBİS üzerinden hem de T.C. kimlik no ile giriş yapılmaktadır. Ancak bu anket İyep uygulayan öğretmen ve gönüllülük esasına göre diğer sınıf öğretmenleri tarafından doldurulmaktadır. İyep okul yöneticisi anketi modülüne ise sadece MEBBİS üzerinden giriş yapılabilmektedir. Bu anket okul yöneticileri tarafından doldurulmaktadır.

Bu haber 2094 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort