MEB Teknolojide Sınıfta Kaldı

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan çalıştay raporunda, Milli Eğitim Bakanlığı'nın teknoloji alanındaki durumu ortaya konuldu.

MEB Teknolojide Sınıfta Kaldı
09 Ağustos 2019 - 14:11

Milli Eğitim Bakanlığı'nın teknoloji alanında yaptığı yatırımlar, hazırladığı projeler ve uygulamalara ilişkin olarak MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlan çalıştay raporunda önemli hususlara dikkat çekildi. Özellikle Fatih Projesi kapsamında MEB bütçesi ile akıllı tahtalar, tabletler ve teknik altyapı için yapılan yatırımların öğretmenlerin sistemi kullanamaması ve okullar arasındaki eşitsizliğin yaşanması nedeniyle ortaya çıkan yüksek faturalar sonucunda okullar tarafından rahatsızlık konusu oldu.

Çalıştay raporunda özellikle öğretmenlerin mesleki gelişim sürecinin yetersiz kalmasına dikkat çekildi. Eğitimlerin akşam ve hafta sonlarında yapılması nedeniyle öğretmenlerin eğitimlere gönülsüz olarak katıldığı ya da hiç katılmadığı ifade edildi. Bunun yanı sıra bazı illerde eğitimlerin eğitim teknolojileri alanında uzman olmayan kişiler tarafından amacına uygun yapılamadığı da belirtildi.

Okullara her ay yansıtılan ve yaklaşık 3 bin TL civarındaki internet faturaları da şikâyet konusu oldu. Faturaların okulların değil; MEB tarafından merkezi bütçe ile ödenmesi talep edildi. Okullarda bulunan teknolojik altyapı sisteminin kapsamlı bir bakımdan geçmesi gerektiğine işaret edilen çalıştay raporunda, özellikle yüksek voltaj elektrik akımından kaynaklanan donanım arızaları da gündeme getirildi.

Bu haber 764 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort