erkek protez saçthemeforest temaları

MEB Tarafından Düzenlenen "Beyaz Bayrak" Yarışı Birincisi İl Açıklandı

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Türkiye genelinde düzenlenen “Beyaz Bayrak” yarışında Tunceli'nin birinci olduğu duyuruldu.

MEB Tarafından Düzenlenen "Beyaz Bayrak" Yarışı Birincisi İl Açıklandı
21 Ağustos 2019 - 12:06

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliği kapsamında düzenlenen “Beyaz Bayrak” yarışmasını Tunceli ilinin kazandığı bildirildi. Proje kapsamında okulların hijyen, hareketli yaşam ve sağlıklı beslenme konularında teşvik edilmesini sağlamak üzere Tunceli'de bulunan tüm okullarda iyi uygulamaların desteklendiği kaydedilen açıklamada, 2019 Temmuz ayı verilerine göre il genelinde Beyaz Bayrak ve beslenme dostu okul oranının %100 olduğu belirtilerek, Tunceli'nin ülke genelinde 1. olduğu kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarının hijyen ve temizlik konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi seviyeye yükseltilmesi, yaşam kalitesinin arttırılması ve yeterli eğitimi almış sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinin eğitim kurumlarının önceliği olduğu vurgulandı.

Son olarak, “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında Tunceli'deki okullarda sağlığın korunması ve geliştirilmesinde özverili çalışmalar yaparak geleceğin temsilcisi öğrencilere sağlıklı bir eğitim öğretim ortamı sağlanması için emek veren tüm kişi ve kurumlara teşekkür edildi.

Bu haber 3331 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort