MEB Şube Müdürü Mülakatlarında Torpil Şüphesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şube müdürlüğü alımları kapsamında yapılan mülakatlarda torpil yapıldığı iddia edildi.

MEB Şube Müdürü Mülakatlarında Torpil Şüphesi
14 Mayıs 2019 - 13:43

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şube müdürlüğü alımları için gerçekleştirilen mülakatlardaki puanlar dikkat çekerken, 513 kişinin bulunduğu sınav listesinde sadece 5 kişiye tam puan verildi. Ancak tam puan verilen bu 5 kişinin iktidara yakın olduğu öne sürüldü.

Adayların Sınav ve Mülakat Puanları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şube müdürlüğü atama puanlaması konusunda liyakat ölçütünün dikkate alınmadığı öne sürülen mülakatlarda iktidara yakın olduğu iddia edilen 5 kişinin tam puan aldığı belirtildi. 513 aday içerisinde sadece 5 kişi tam puan alırken, yazılı sınavda sadece 2 aday tam puan almış ve bu ikisinin notu da mülakatta düşürülmüştü.

2018 yılı Nisan ayında yazılı sınav ve 2018 Eylül ayında da mülakat yapılmıştı. Birçok adayın yazılı sınav puanlarının altında not verilerek devre dışı bırakıldığı iddia edilmiş ve bazı adayların yazılı sınavlarının 85 olmasına rağmen mülakatta 97 puan verilmek suretiyle atandıkları ortaya çıkmıştı.

Eğitim İş Genel Özlük-Hukuk ve TİS Sekreteri Maksut Balmuk tarafından yapılan açıklamada, bazı kişilerin sözlü sınavda çok yüksek puanlar verilmesi suretiyle yazılı sınav puanı yüksek olanların elendiği belirtildi. Balmuk, açıklanan listelerin söz konusu alımların liyakat ölçüsü gereğince yapılmadığını ortaya koyduğunu belirtti.

Bu haber 1086 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort