Okul Servis Araçları Yönetmeliği  Değişikliğine Tepki! Okul Servis Araçları Yönetmeliği Değişikliğine Tepki!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından şube müdürleri için uygulanan rotasyon sürecine sitemde bulunan Rotasyon Bekleyen Şube Müdürleri Platformu, bir basın bildirisi yayınlayarak görüşlerini kamuoyuyla paylaştı. Konu hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulunan Rotasyon Bekleyen Şube Müdürleri Platformu, yaklaşık 900 civarında şube müdürünün mağdur edildiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan bu konuda yardımcı olmalarını istediklerini belirtti.

Basın Bildirisinde 4 Ana Başlık Yer Alıyor

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan şube müdürleri yayınladıkları basın bildirisinde, yayınlandıktan sonra 3 yıl sistemli bir şekilde uygulanan ilgili yönetmeliğin askıya alındığı, gelişmiş bölgelerde çalışmaya hak eden ve bekleyen 900'e yakın şube müdürünün mağdur edildiği belirtildi. Sendikalar tarafından söz konusu mağduriyet ile ilgili çeşitli taleplerde bulunulduğu hatırlatılan açıklamada, mağduriyetin giderilmesinin tek yolunun hiç zaman kaybetmeden rotasyonun uygulanması olduğu vurgulandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un “oyunun ortasında kural değiştirilmez” sözüne atıfta bulunulan bildiride, bu ilkeyi şube müdürlerinin alkışladığı, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan oyunun ortasında kuralların değiştirilmemesi ve hiç süre kaybetmeden bu haksızlığın engellenmesi ve mağduriyetin giderilmesi istendi. Ayrıca son olarak, İstanbul seçimleri nedeniyle rotasyonun engellendiği iddiasının bazı yetkililer tarafından çeşitli platformlarda dillendirildiği hatırlatılarak, 3-4 tane şube müdürünün yerinin değişmesinin İstanbul seçimlerini nasıl zor duruma sokabileceği sorusu soruldu.

Basın bildirisinin son kısmında ise, Cumhurbaşkanının yanlış yönlendirildiği düşünülerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bu konuda mağdur olan şube müdürlerinin sesini duyması istendi.