MEB Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Yerleri Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sözleşmeli öğretmenlik mülakatları bugün başladı. MEB mülakat yerlerini açıklarken, sözleşmeli öğretmen mülakatları 30 Haziran 2019 tarihinde sona erecek.

MEB Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Yerleri Açıklandı
13 Haziran 2019 - 10:23 - Güncelleme: 13 Haziran 2019 - 10:27

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görev alabilmek için başvuran binlerce adayın merakla beklediği sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı. 2019 sözlü mülakatlar sonucunda MEB bünyesindeki okullarda görevlendirilmek üzere 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılacak. Mülakatların tamamlanmasından sonra başarılı olan adaylar açıklanacak ve tercihlerin yapılması süreci başlayacak. Mülakata katılan adayların sınav puanları sözlü sınav sonuç ekranından öğrenilebilecek. Bunun yanı sıra sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar başarılı kabul edilecek ve sözleşmeli öğretmenlik için tercih yapma hakkını elde edeceklerdir.

Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 sözleşmeli öğretmenlik yerleri belli oldu. Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları 12-30 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları 4 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacaktır. Sözlü sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar 8-10 Temmuz'da gerçekleşecek ve 16 Temmuz 2019 tarihinde itirazlar sonuçlandırılacaktır.

Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih İşlemleri

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatında 60 ve üzerinde puan alan adaylar başarılı sayılacak ve en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercih yapacaklardır. Mülakatta başarılı olanlar aynı ilde veya farklı illerdeki eğitim kurumları arasından istedikleri öncelikle tercih yapabilecekler. Tercihler herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılabilecek.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerlerini öğrenmek için TIKLAYINIZ...

Bu haber 687 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort