MEB Sözleşmeli Beden Eğitimi Öğretmeni Başvuruları Bugün Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarının beden eğitimi öğretmeni ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak sözleşmeli öğretmen alımı duyurusu yapıldı.

MEB Sözleşmeli Beden Eğitimi Öğretmeni Başvuruları Bugün Başladı
07 Mayıs 2019 - 15:20 - Güncelleme: 07 Mayıs 2019 - 15:28

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında görevlendirilmek üzere beden eğitimi öğretmeni olarak atanacak adaylara yönelik sınav duyurusu yayınlandı. Sözleşmeli öğretmen alımı olarak gerçekleştirilecek olan beden eğitimi öğretmenliği için milli sporcuların belirli şartları taşımaları halinde dijital ortamda başvuruda bulunabilecekleri bildirildi.

Adayların beden eğitimi alanında ilan edilen eğitim kurumları arasından en fazla 20 eğitim kurumu için tercihte bulunabilecekleri belirtildi. MEB tarafından yayınlanan duyuruda 86 beden öğretmeni alımı yapılacağı belirtildi. Milli sporcu olan adaylar arasından yapılacak alımlarda başvuruları kabul edilenler sözleşmeli öğretmen olarak işe başlayacaklar.

Başvuru ve İlan Takvimi

7-11 Mayıs 2019 tarihleri arasında başvuruda bulunacak olan adaylar arasından sözleşmeli öğretmen olarak atanacaklar 20 Mayıs 2019 tarihinde internet üzerinden duyurulacak. Başvuruları reddedilenler ise 21 Mayıs 2019 tarihine kadar yeniden başvuru işlemi yapabilecekler. Son olarak il milli eğitim müdürlüklerinin onay ve ret işlemleri ise 27-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sözleşmeli öğretmen olarak başvuruda bulunmak isteyen milli sporcular “mebbis.meb.gov.tr” adresi üzerinden başvuru giriş ekranına erişebilirler.

Kaynak: MEB

Bu haber 2686 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort