MEB, Okullarda "Trafik" Konulu Tiyatro Oyunu Sahneleyecek

Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik bilinci kazandırılması için 2019-2020 eğitim öğretim yılında okullarda trafik kurallarının anlatıldığı tiyatro oyununu sahneleyecek.

MEB, Okullarda "Trafik" Konulu Tiyatro Oyunu Sahneleyecek
27 Temmuz 2019 - 12:39

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında trafik kurallarının anlatıldığı tiyatro oyunu ile okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik bilinci kazandırılmasını amaçlıyor. Ayrıca okullarda öğrencilere broşürler dağıtılacak ve öğrencilerin edindikleri bilgileri verileri ile paylaşmaları da istenecek. Bu kapsamda Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile İstanbul Ticaret Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Türkiye genelindeki okulların tamamında sahnelenecek olan “Trafikte Küçük Hata Yoktur” isimli tiyatro oyunu ile öğrencilere trafikle ilgili temel kavramlar, temel kurallar ve trafik adabı ile trafik kurallarına uymanın önemi öğretilmeye çalışılacak. Bunun için tiyatro gösterisi yanında afiş, broşür ve el ilanı gibi çeşitli materyaller de dağıtılacak.

Ayrıca, okullara afişler asılacak ve sergilenen tiyatro oyununda aktarılan trafik güvenliği ile ilgili mesajların bulunduğu broşürler dağıtılacak. Böylelikle öğrencilerin edindikleri bilgilerin aileleri ve çevreleri ile paylaşması ve böylece toplumsal farkındalığın oluşturulması amaçlanıyor.

Bu haber 1011 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort