MEB Okul müdürlerini bu konuda uyardı

Okul koordinat bilgileri kılavuzuna rağmen koordinat bilgilerin giremeyen okul müdürleri, yöneticileri kurum amirleri var. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen yazıda açıkça bu konuya değinildi.

03 Nisan 2017 - 09:31

MEB okul yöneticilerini uyardı, teknolojiden anlamayan okul müdürleri var

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından “Okul-Kurum Koordinat Bilgileri” konulu yazı tüm kurumlara/okullara gönderildi. Genel Müdür Bekir Tırnakçı imzalı yazıda okul müdürlerine bir nevi sitem edildi ve uyarıda bulunuldu.

Geçtiğimiz hafta kurumların ve okulların okul koordinat bilgilerinin girişinin yapılması istenmiş ve bunun için Milli Eğitim Bakanlığı bir kılavuz yayınlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Fatih projesi kapsamında okul koordinat bilgilerinin güncellenmesi gerektiği konusunda Bakanlık resmi yazı yayınlamıştı. Akıllı telefonlara indirilen ve EBA üzerinden giriş sağlanan uygulama ile okul koordinat bilgileri verisi kurum müdürleri, okul yöneticileri tarafından sisteme gönderilmişti.

Ancak MEB personeli bu konuda Bakanlığa çok soru sorunca Bakanlıkta Okul Koordinatı Kullanım Kılavuzu yayınladı ve tüm detayları bu kılavuzda anlattı. Ancak bu işlemde yaşanan aksaklıkların olduğu ve koordinat bilgilerinin girilemediği görüldü. Milli Eğitim Bakanlığı ise bu konuda bir resmi yazı gönderdi.Okul Koordinat Yazısı

BAZI OKUL MÜDÜRLERİ…

MEB tarafından gönderilen yazıda okul koordinat bilgilerinin girilmemesinde teknik aksaklıkların da olduğuna dikkat çekilmiş, teknik nedenlerden dolayı bilgi giremeyen okulların olduğuna değinilmiştir. MEB’in en dikkat çeken cümlesi ise “… bazı okul yöneticilerinin konuya yeterince hassasiyet göstermedikleri görülmüştür.”

Görüldüğü üzere okul yöneticileri bu konuda ya teknolojiden anlamıyor ya da koordinat bilgileri girecek kapasiteye sahip değil. MEB bünyesinde görev yapan okul müdürlerinin büyük çoğunluğu son dönemde mülakatla atanan okul müdürlerinden oluşmaktadır. 
KAYNAK öğretmenleriçin 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • emrah
    7 ay önce
    coğrafi bilgi sistemi üzerinden koordinatlar zaten yüklenmişti sisteme yeniden istenmesine bir anlam veremedim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"