MEB öğretmen ve diğer mebpersoneli için güncelleme istedi

Milli Eğitim bakanlığı tüm personelinin bilgilerinin güncellenmesi amacı ile bir yazı yayımladı. Öğretmenler ve diğer mebpersoneli için gönderilen yazıda MEBBİS üzerinden güncellemelerin yapılması istenirken, güncelleme gereği ve ihtiyacının sebebi olarak şu yazı yayımlandı;

26 Aralık 2016 - 14:32 - Güncelleme: 26 Aralık 2016 - 14:37

"Bilindiği üzere merkez ve taşra teşkilatı bilimleri, çalışma alanları ile ilgili iş ve işlemleri kendilerine verilen yetkiler çerçevesinde MEBBİS Personel Yönetim Bilgi Modülleri kapsamındaki alt modülleri kullanarak sürdürmektedir. 
MEBBİS e-Personel Modülü durum raporları ekranı altında "İl/İlçe/Kurum Hatalı ve Eksik Kayıt Durumu" raporu oluşturulmuştur. Bu kapsamda Genel Müdürlüğünüzde/İlinizde görev yapan personelin kayıtları ile ilgili hatalı ve eksik verileri içeren raporların sisteme eklendiği ilgi yazımızla bildirilmiş ve gerekli güncellemelerin yapılması istenilmiştir. Yapılan kontrollerde ilgili raporlarda halen eksik ve hatalı veriler bulunduğu tespit edilmektedir. 
Genel Müdürlüğünüzde/İlinizde görev yapan tüm personele, MEBBİS kişisel bilgiler modülünde bilgilerinin kontrol edilerek/ettirilerek eksik ve hatarlı kayıtların güncellenmesinin sağlanması konusunda gerekli duyurunun yapılması ve "İl/İlçe/Kurum Hatalı ve Eksik Kayıt Durumu" raporlarının da düzenli kontrolünün sağlanarak hatalı ve eksik verilerin güncellenmesi, tüm bilgilerin tam ve doğru olarak sistemde yer alması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini arz ve rica ederim. 
Hamza AYDOĞDU  
Bakan a. 
Genel Müdür" 

GÜNCELLEME İÇİN TIKLAYINIZ
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti