erkek protez saçthemeforest temaları

MEB, Öğretmen Atamalarında Yeni Adımlar Atmaya Hazırlanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın sözleşmeli öğretmen mülakatları için gelecek dönemde yeni adımlar atmaya hazırlandığı öğrenildi.

MEB, Öğretmen Atamalarında Yeni Adımlar Atmaya Hazırlanıyor
04 Temmuz 2019 - 10:18

Milli Eğitim Bakanlığı, Bakan Selçuk'un öğretmen atamalarında liyakata dikkat çekmesi ve sözlü sınavlarda KPSS puanından düşük mülakat puanı verilmemesi açıklamasının ardından sözleşmeli öğretmen atamaları için yeni düzenlemeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında sözlü sınav öncesinde güvenlik soruşturmaları gerçekleştirmesi ve mülakatları eleme yöntemine dönüştürmesine yönelik tepkilerin artması üzerine yeni adımlar atmaya hazırlandığı belirtildi. KPSS puanı yüksek olmasına karşın mülakatta düşük puan alan ve öğretmen olarak atanmasına izin verilmeyen adaylar MEB'e başvurmuştu.

Söz konusu uygulamalar, mülakatlarda yüksek puanlı binlerce adayın elenmesine sebep olmuştu. Adayların buna karşın açtıkları davalarda Milli Eğitim Bakanlığı'nın ise KHK listelerini gerekçe gösterdiği ve MİT ile emniyet listeleri üzerinden mülakat puanlarını belirleme çalışmasını genişlettiği öğrenilmişti. “MEB Yetkililerinden ÖğretmenAdaylarına Bir İlginç Açıklama” başlıklı öğretmen haber için yayınladığımız haberde de belirttiğimiz üzere, bakanlık yetkilileri ile görüşen mülakat mağdurları söz konusu sorunu gündeme getirmişti.

Sözleşmeli Öğretmen Adayları Hala Endişeli

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından mülakat komisyonlarına KPSS puanına eşdeğer değerlendirme talimatının verilmesi sonrasında öğretmen adaylarına önümüzdeki dönemde farklı bir sürecin işletileceği bilgisinin verildiği bildirildi. Bundan önceki mülakatlarda elenmelerine karşın tekrar şansını deneyen sözleşmeli öğretmen adayları ise, sonuçlarının açıklanacağı 4 Temmuz 2019 tarihine kadar endişelerinin devam edeceğini belirtiyor.

Bu haber 1513 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort