Milli Eğitim Bakanlığı MEB, 2023 yılı öğretmenlerin alan değişikliğine ilişkin duyurusunu yayımladı. Yayımlanan duyuruda alan değişikliği başvurularının şartları, sürece ilişkin detaylar ve atama takvimi yer aldı. Haberimizde alan değişikliğine ilişkin takvimi yayınlıyoruz.

Kocaeli’de öğretmenler üzerinden büyük yolsuzluk iddiası sendika suç duyurusunda bulundu Kocaeli’de öğretmenler üzerinden büyük yolsuzluk iddiası sendika suç duyurusunda bulundu

İşte MEB'in Öğretmen Alan Değişikliğine İlişkin Yayınladığı Takvim:

Alan Değişikliği Başvuru tarihleri: Alan değişikliği için öğretmenler 18 Aralık 2023 tarihinde başvuru yapabilecek. Başvurular 22 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek.
Alan Değişikliği Onayn Tarihi: Öğretmenlerin alan değişikliği onry tarihleeri başvuru tarihlerine paralel olarak devam edecek ve 18-22 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.
Alan Değişikliği Öğretmen Atama Tarihleri: Alan değişikliği talebinde bulunan öğretmenlerin atamaları 26 Aralık 2023 tarihinde yapılacak.
Alan Değişikliği Atamalarında Görevden Ayrılma ve Göreve Başlama İşlemleri Tarihleri: Alan değişikliği ile ataması yapılan öğretmenler, 19 Ocak 2023 tarihinden itibaren görevlerinden ayrılarak yeni görev yerindeki görevine başlayabilecek. Bu süreç 2 Şubat 2024 tarihine kadar devam edecek.