MEB o değişiklikleri iptal etti

MEB personellerini ilgilendiren haber geldi. Bazı değişiklikleregiden MEB o değişikleri iptal etti. İşte haberin detayları ve daha fazla eğitim haberi için öğretmenlersitesi.com'dan ayrılmayınız...

04 Şubat 2017 - 21:38 - Güncelleme: 05 Şubat 2017 - 00:42

Anayasa Mahkemesi, 9 Şubat 2017 tarihinde yapacağı toplantının gündemine, 6764 sayılı Kanunun bazı hükümlerinin iptallerine ve yürürlüklerinin durdurulmasına karar verilmesi yönündeki talebi de aldı.

İptali istenen düzenlemelerden bazıları Milli Eğitim Bakanlığı personelini ilgilendiriyor. 6764 sayılı Kanunun iptali istenen hükümlerinden bazıları şöyle **MEB Teftiş Kurulu Başkanlığının görevlerini düzenleyen maddede, Bakanlık Maarif Müfettişleri aracılığıyla yürütüleceği belirtilen işlemlere ilişkin hükümler ile Maarif Müfettişleri tarafından yürütülen görevlerin Bakanlık Maarif Müfettişleri tarafından yerine getirilmesini öngören hükümler.

**Üniversitelerde görev yapan öğretim elemanlarına, yurt içi veya yurt dışında, yerli veya yabancı kurum ve kuruluşlarla veya başka ülkelerle işbirliği anlaşması çerçevesinde kurulan ve ulusal veya uluslararası proje yürüten okul ve kurumlar, Bakan onayı ile proje okulu olarak seçilen ve belirli eğitim reformu ve programları uygulanan okul ve kurumlar ile Bakan onayıyla doğrudan Bakanlık merkez teşkilatına bağlanan kurumlarda okul müdürlüğü görevi verilebilmesini öngören hüküm.

**Bakanlık Maarif Müfettiş Yardımcılığına atamalarda aranan, yapılacak yarışma sınavında başarılı olmak şartına ilişkin hüküm ile, Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından Bakanlık Maarif Müfettiş ve yardımcılarının çalışma merkezini değiştirebilmesine imkan veren hükmü, **Maarif Müfettişlerinin illerde il müdürüne bağlanmasını ve il müdürünün vereceği görevleri yapmasını öngören geçici düzenleme hükmü, **MEB teşkilatında şube müdürü ve üstü kadrolarda fiilen çalışmakta olanların, 6764 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 1 yıl içinde yapılacak mülakatta başarılı olmaları durumunda Bakanlık Maarif Müfettişi kadrolarına atanabilmesine imkan veren hüküm. Öte yandan, aynı Kanun ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununda yapılan değişikliklerden bazılarının da iptali isteniyor. İptali istenen düzenlemeler arasında, yükseköğretim kurumları personeli hakkında uygulanacak disiplin cezası ve disiplin işlemleri konusunda yapılan bazı değişiklikler de yer alıyor.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI


Öğretmenlere ikramiye    Öğretmenlerin görev alabileceği 2017 sınav takvimi    Öğretmenlere bir eğitim daha geliyor


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu