MEb Müsteşarı Yusuf Tekin'den Müdür Yardımcılığı Atamaları Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin geçtiğimiz günlerde mahkemenin hukuka aykırı bulduğu müdür yardımcılığı sınavının iptal edilmediğini, mahkeme kararı nedeni ile sadece atamaların durdurulduğunu, mahkemeye

10 Haziran 2016 - 18:21

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin geçtiğimiz günlerde mahkemenin hukuka aykırı bulduğu müdür yardımcılığı sınavının iptal edilmediğini, mahkeme kararı nedeni ile sadece atamaların durdurulduğunu, mahkemeye itirazları sonuçlanınca atamalatı yapıp yapmama konusunun aydınlanacağını vurguladı.

EĞİTİM CAMİASININ MUHAMMED ALİ'Sİ TIKLAYINIZ

Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan MilliEğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'in MüdürYardımcılığı İle İlgili Yaptığı Açıklamalar:

"Herkese günaydınlar, hayırlı cumalar. Arkadaşlar müdür yardımcılığı sınavı ile ilgili çokça spekülasyon yapılıyor. Şunu açıklamak zorunlu hale geldi. Bakanlık, sınavı iptal etmedi, bir sendikanın açtığı dava da yürütmenin durdurulması kararı verildi. Dolayısıyla bu karar üzerine, adı geçen sınavdan hareketle bir idari işlem tesis edemeyiz. Sınavı İptal de etmedik,yargı kararına karşı itirazımızı ve savunmamızı yaptık yargının esastan nihai kararını bekliyoruz.Yargı kararını verip sınavı etmezse biz bu sınav sonuçlarına göre işlem tesis edeceğiz.

Herkese tekrar hayırlı cumalar, hayırlı ramazanlar."

2016 TEMMUZ ÖĞRETMEN MAAŞLARI (ZAMLI GÜNCEL KADEME-DERECEYE GÖRE)

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular