MEB Müsteşar Yardımcısı Kurt'tan Aday Öğretmen Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, "Hem yazılı hem de sözlü sınav ortalaması 60 puanı gecen adayların, asaleten atamaları yapılacak. Bu puanı alamayan öğretmenler ise 1 yıl daha aday öğretmen olarak

06 Nisan 2016 - 13:53

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, "Hem yazılı hem de sözlü sınav ortalaması 60 puanı gecen adayların, asaleten atamaları yapılacak. Bu puanı alamayan öğretmenler ise 1 yıl daha aday öğretmen olarak kalacak" diye konuştu.

Öğretmenlere 2 Yeni Sınav Görevi Başvurusu

29 Nisan ve 5 Gün Tatil Tıklayınız

Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, ilk kez ataması yapılan 14 bin öğretmene yönelik sözlü sınav uygulamalarının bu yıl başlatıldığını hatırlatarak, yazılı sınavların 19 Mart'ta 81 ilde gerçekleştirildiğini, sözlü sınavların da 21 Mart'ta başlatıldığını belirti.

Kurt, "Aday öğretmenlerimizin illerde kurulan 99 komisyonda sözlü sınavları devam ediyor. Sadece Şırnak'ta, devam eden terör operasyonları nedeniyle sözlü sınav yapılmıyor. Buradaki öğretmenlerimizi Cizre'de sözlü sınava alıyoruz" dedi.
-Ögretmen sayısının 3 katına kadar üretilen sözlü sınav sorularının, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlandıgını, güvenlikli ortamda illere belirten Kurt. sevk edildiğimülakat komisyonlarında hergün ayrı bir kutunun açılarak her öğretmene ayrı bir sorunun soruldugunu ve aynı ilde başka bir öğretmene aynı sorunun Çıkmaması seklinde bir sistemin; uygulandığını, öğretmenlerin soruları tamamen kendi tercihleri doğrultusunda çekip cevapladığını anlattı.

 Kurt,"Hemyazılı nemde" sözlü sınav ortalaması 60 puanı gecen adayların,asaletenatamaları yapılacak.Bu puanı! alamayan öğretmenler ise 1 yıl daha aday öğretmen olarak; kalacak ve yine aynı şekilde; yazılı ve sözlü sınav asamalarından geçecek" dedi.

Kurt, gecen yıl ataması yapılan 35 bin öğretmen adayının bu yılın; ekim ayında,yazılı daha sonra; da sözlü sınava alınacaklarır belirtti.

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NATİONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİNDEN 125 YILLIK TÜRKİYE FOTOĞRAFLARI
NATİONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİNDEN 125 YILLIK TÜRKİYE...
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!