MEB mülakatta düzenleme yapacak mı?

20 Bin Öğretmen Atamasında Mülakat Düzenlemesi Olacak Mı? Bilindiği üzere 2017 yılı 20 bin öğretmen atamaları için başvuru süreci ve atama takvimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Şubat ayında yayımlandı.

08 Mart 2017 - 15:46

Açıklanan takvime göre sözleşmeli öğretmen atamaları için, ön başvurular Mart ayında alınacak, alan sınavı gerektirmeyen branşlar için mülakatlar Nisan ayında yapılacak, alan sınavı gerektiren branşlar için ise mülakatlar  Mayıs ayında yapılacak.

Bakanlık bu öğretmen atamalarında mülakat komisyon illerinde değişikliğe giderek il mülakat yapılacak il sayısını 18'den 8'e indirdi. Bu sayede bakanlık puanlamada daha objektif olmayı hedefliyor.

Atama bekleyen öğretmenler ise 20 bin öğretmen atamasında atamaların KPSS puan önceliğine göre yapılması için yetkililere taleplerini bildirmeye devam ediyorlar. Mülakat puanlarının mağduriyet oluşturduğundan bahseden atama bekleyen öğretmenler, mülakata mağduriyet oluşturmayacak şekilde bir düzenleme yapılmasını talep ediyorlar.

Eğitim uzmanları ve dersanecilerden bugün sosyal medyaya düşen bir iddiaya göre, bakanlık  mülakatlarda öncekinden farklı olarak bir düzenlemeye gidecek. Bu düzenlemenin ise KPSS puan önceliğine göre atamaların yapılması şeklinde olacağı yönünde.

Yani mülakatların GEÇTİ-KALDI şeklinde olacağı, atamaların ise KPSS puan üstünlüğüne göre olacağı iddia ediliyor. 

KAYNAK: MEB Personel

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"