MEB müfredat için öğretmenler dahil 130 uzman görevlendirdi

Müfredat taslağının askıya çıkarılmasının ardından görüş alma süreci de devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu kapsamda 130 uzman görevlendirdi. Uzman, uzman yardımcısı ve branş öğretmenlerinden oluşan değerlendirme ekibi çalışmalarını sürdürüyor.

29 Ocak 2017 - 17:18 - Güncelleme: 29 Ocak 2017 - 17:38

Bakanlık, askıya çıkan taslak ile ilgili önerilerin değerlendirilmesi için 37 komisyon kurdu. Bu komisyonlarda akademisyenler, uzman, uzman yardımcıları ve branş öğretmenleri olmak üzere 130 kişi görev alıyor. Bakanlıktan alınan bilgiye göre görüşler, İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığı'nca tasnif ediliyor. Sonra Öğretim Programları Dairesi Başkanlığı'na gönderiliyor, oradan da komisyonlara havale ediliyor. 

138 BİN 412 GÖRÜŞ GELDİ 

Komisyonlar haftada iki kez toplanarak önerileri değerlendiriyor, kurula rapor hazırlıyor. MEB verilerine göre, 10 Şubat'a kadar askıda kalacak taslakla ilgili şimdiye kadar sosyal medyayla gönderilenler dahil olmak üzere görüş sayısı 138 bin 412'ye ulaştı. Bunlar Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'na (TTKB) mufredat.meb.gov.tr adresinden, sosyal ağlardan ve postalarla iletildi. 

EN ÇOK 'ATATÜRKÇÜLÜK' İÇİN 

İlkokulda 11 ders için toplam 20 bin 371 görüş bildirildi. En çok görüş Türkçe dersine yapıldı. Ortaokulda ise 14 ders için 28 bin 298 görüş iletilirken, T.C. İnkılap tarihi ve Atatürkçülük ilk sırada yer aldı. Lisede 25 ders için 57 bin 610 görüş iletildi. En çok görüş bildirilen ders tarih oldu. 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI
MEB'den öğretmenlerle ilgili önemli karar
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
"Hasta Olmamızın Sebebi Soğuk İçecekler ya da Soğuk Ortamlar...