MEB, Mesleki Eğitimin Tarihi Hakkında Kitap Yayınladı

MEB tarafından Türkiye'nin mesleki ve teknik eğitim tarihine ilişkin bir kitap yayınlandı.

MEB, Mesleki Eğitimin Tarihi Hakkında Kitap Yayınladı
30 Mayıs 2019 - 14:12

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Geçmişten Günümüze Fotoğraflarla Mesleki ve Teknik Eğitim” kitabı ile mesleki ve teknik eğitim alanında yaşanan gelişmeler Osmanlı'dan bugüne kadar tarihsel sıra ve fotoğraflarla yayınlandı.

MEB tarafından yeni bir uygulama olarak hayata geçirilen Eğitim Analiz ve Değerlendirme Raporları Serisi kapsamında eğitim dünyasının farklı boyutlarıyla ilgili çalışma ve değerlendirme raporları sunulmaya başlandı. Eğitim Analiz ve Değerlendirme Raporları Serisi 5. yayınında “Geçmişten Günümüze Fotoğraflarla Mesleki ve Teknik Eğitim” konusu ele alındı. Tanzimat’ın ilanından günümüze kadar mesleki ve teknik eğitimle ilgili gelişme ve dönüşüm ile birlikte eğitim kurumlarının fotoğrafları da okuyucuların ilgisine sunuldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Takdim Yazısı Hazırladı

Eğitim kurumlarıyla ilgili bilgilerin yer aldığı çalışma sayesinde Türkiye'nin mesleki ve teknik eğitim köklerinin ne kadar eskiye dayandığı anlaşılıyor. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer tarafından yürütülen Eğitim Analiz ve Değerlendirme Raporları serisinin beşincisi Ülkü Özdemir ve Selvinaz Aydın tarafından hazırlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da kitap için bir takdim yazısı hazırladı ve Tanzimat'tan Cumhuriyet'e mesleki ve teknik eğitim sürecinde aslında ülke olarak çok iyi bir tecrübeye sahip olunduğunu ifade etti.

Bu haber 1118 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort